“Esnaf Sezonda Aradığını Buldu”

“Esnaf Sezonda Aradığını Buldu”

Yalova Esnaf Odası Başkanı İsmail Mutlu esnafın yaz sezonundan beklediğini bulduğunu, uzun yılların ekonomik anlamda en hareketli yaz sezonunun yaşandığını dile getirdi.

Yaz sezonunun sona erdiği şu günlerde Yalova Esnaf Odası Başkanı İsmail Mutlu sezonu değerlendirdi. Yazın son yılların en kalabalık sezonu olduğuna değinen Mutlu, “Yaz sezonu esnaf açısında n fena geçmedi. Yalova uzun yılların ardından en kalabalık yaz sezonunu geçirdi. Esnafın beklentilerini karşılayan bir yaz sezonu olduğunu söylemek abartı olmaz. Sadece Termal, Çınarcık ve Armutlu’daki esnaflar değil, Yalova merkezdeki esnaflar da yazın bu yoğunluğundan hakkını aldı. Yalova merkezde yaşayan Suriye ve Irak kökenli mültecilerin de ilde işlerin hareketlenmesinde az da olsa katkısı oluyor. Yeme içme sektörüne ve çarşı esnafının işlerine olumlu yansımalarının olduğunu söylemek mümkün” dedi.

“Dolar tedirgin ediyor”
Dolar kurunda yaşanan yükselişin esnafları tedirgin ettiğini de sözlerine ekleyen Yalova Esnaf Odası Başkanı İsmail Mutlu, “Dolarda yaşanan yükseliş esnafa direkt olarak yansımasa da endirekt olarak yansıyor. İthal mal satışı yapan esnaf elbette ki alış yaparken bundan etkileniyor. İçerisinde bulunduğumuz durum esnafı da tedirgin ediyor. Sonuçta bir belirsizlik hakim. Ekonominin ne olacağında bir netlik söz konusu değil. Her ne kadar hükümetten olumlu mesajlar, gerekli tedbirlerin alındığı yönünde mesajlar gelse de ekonomi piyasaları sonuç odaklı çalışır. Ortada somut bir şeyler görene kadar da tedirginlik devam edecektir” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle