Esnaf 2017'den Umutlu

Esnaf 2017'den Umutlu

Yalova Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (YESOB) Başkanı Hüseyin Çetin esnafın 2017 yılından umutlu olduğunu yılın ilk yarısında ekonominin normale döneceğine inandıklarını dile getirdi.

YESOB Başkanı Hüseyin Çetin 2016 yılını değerlendirerek 2017 yılıyla ilgili esnafın beklentilerini dile getirdi. 2016 yılının esnaflar açısından son derece zor bir yıl olduğuna dikkat çeken Çetin, "2016 yılı ülkemize yönelik bir çok saldırının yaşandığı bir yıl oldu. Bunu başaramayanlar ardından ekonomimizi çökertmeye çalıştılar. Bütün bu gelişmeler esnafın zorlanmasına neden oldu. Buna rağmen esnaf inatla faaliyetlerini sürdürdü. Sürdürmeye de devam edecek" dedi.

2017 yılının çok daha güzel bir yıl olacağına inandıklarını özellikle yılın ilk yarısından sonra ekonominin düzelmeye başlayacağına inandıklarını dile getiren Çetin, "Esnaflarımız 2017 yılından umutlu. Yeni yılda ekonominin çok daha iyi olacağını düşünüyoruz. Özellikle yılın ilk yarısından sonra ekonomi daha da düzelecek. Zorluklar bizleri yıldıramayacak. Esnaflar olarak ekonomimizin ayakta durması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

KOSGEB Kredisine ilgi büyük
KOSGEB tarafından esnaflara verileceği duyurulan kredinin de büyük ilgi gördüğünü hatırlatan Çetin, "Esnaflarımız bu krediden faydalanmak için yoğun bir başvuru yaptılar. Yaklaşık 1.000 esnafın KOSGEB'e başvuruda bulunduğunu öğrendik. Umarız çok sayıda esnafımız bu krediden faydalanır. Kredi başvurularında esnaftan alınması gereken 26 TL esnaf başı alınması gereken tasdik parasını da almadık. Yaklaşık 8-10 bin TL tutan bu masrafı oda olarak biz karşıladık" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle