Eskişehir’den Yalova’ya 50 Otobüs Taraftar


Yalovamız.com olarak ilgilileri uyararak gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz. Bu Hafta oynanacak Yalova-Eskişehir maçı için hazırlıklarını sürdüren Eskişehirspor ve taraftarları Yalova’ya 50 konv

Yalovamız.com olarak ilgilileri uyararak gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz. Bu Hafta oynanacak Yalova-Eskişehir maçı için hazırlıklarını sürdüren  Eskişehirspor ve taraftarları Yalova’ya 50 konvoyluk otobüsle gelmeyi amaçlıyorlar.

Gelenlerin arasında holiganların olma ihtimali, olası olayların ilk habercisi gibi. Eskişehirspor’un resmi web sayfasından yapılan açıklamada, Yalova maçının, Eskişehir için dönüm maçı olduğu vurgulanarak tüm Eskişehirspor taraftarları, Yalovaspor maçına davet edildi. Eskişehirspor web sayfasında, bazı taraftarların yorumları ise şöyle:

Yalova ilk yarıdaki Yalova değil..
Turhan Sofuoğlu gelince takım bozuldu. O katı defans yapan, çabuk futbolcularıyla gol bulan, Eskişehir'deki maçta bizi zorlayan Yalova yok artık. Bu maçı kesinlikle kazanırız, zor maç olsa bile kazanırız. Yalova'ya akın edeceğiz yine. En az 2000 kişi oluruz diyorum ben.

Biz zaten Yalovayı yenemezsek, herseyi kaybederiz. Her pahasına Mutlak kazanmalıyız.

Yalova macina Eses imizi desteklemek icin, ITU Makina olarak gelme niyetindeyiz ve ben fakultemde organizasyonu yapmaya calisiyorum.

Yalova maçını her şartlar altında kazanacağız. Paniğe gerek yok.

Bir başka önemli nokta ise, grubumuzda zirveye aday takımların hiçbiri keyif veren futbol oynamıyor. Kilit bir gol bulan, işi götürmeye çalışıyor. Geçtiğimiz hafta sözde şampiyon adayı Yalovaspor'un Bulancakspor'a karşı 7 kişi defans yaptığını biliyor muydunuz? Son bir not; Yalova, Eses maçına yedek ağırlıklı kadro ile çıkacak, biz maçı alacağız, kimsenin şüphesi olmasın.

İstanbul'dan Yalova'ya gidecek arkadaşlar için alternatif ulaşım yolları:
1-) Yenikapı - Yalova
Yenikapı Deniz otobüsleri iskelesinden pazar sabah 09,30 dan başlayarak akşam 19:30 a kadar her iki satte bir deniz otobüsü mevcut. Bu durumda 11:30 Yenikapı'dan kalkan feribota binildiğinde 12:30 da Yalovaya ulaşılıyor. Stad Yalova deniz otobüsü iskelesinden yürüyerek 20-30 dk. mesafede.
Ücret: 10 YTL Öğrenci: 8 YTL

2-) Kartal- Yalova
Kartal Deniz otobüsü iskelesinden Pazar günü sırasıyla:
08:15
10:15
12:15
... diye gidiyor.

12:15 de kalkan 13:00 gibi Yalovaya yanaşıyor. 13:30 maça yetişilir. Ama bugün Zonguldak maçını alırsak (yazıyı ilk yolladığım zaman maç sonucu henüz belli değildi) bu saatteki feribotu kullananlarak gelenlere stadda yer kalır mı bilmem :-)
10:15 le gelirseniz. sizi iskeleden karşılarım. Sahilde çay içmeye gideriz.
Sonra hep beraber maça gideriz.
Ücret Tam jeton: 5 YTL
Tam akbil: 4 YTL
Öğrenci Akbil: 2,75 YTL

3-) Pendik-Yalova
Pendik Deniz otobüsü iskelesinden
07:00
08:15
09:45
11:00
12:15
.... diye devam ediyor.

12:15 de kalkan 13:00 de Yalova'ya varıyor. Stadda yine yer problemi olabilir. Siz en iyisi 11:00 feribotu ile gelin.
Ücret Tam: 4 YTL
Öğrenci: 3 YTL
Pendik ve Yenikapı'dan kalkan feribotlar araçda taşıyorlar. Yenikapı otomobil (sürücü dahil) fiyatı 35 YTL ve araç içinde sürücü dışındaki kişilerden 7 YTL alınıyor. Pendik sürücü dahil otomobil fiyatı 25 YTL ve araç içindeki sürücü dışındaki yolculardan 2 YTL alınıyor.

4-) Kendi vasıtası ile gelecekler için Eskihisar'da feribotu kullanarak karşıya Topçular iskelesine çıkıp şehre ulaşabilirler. Veya körfezi dolaşarak gelebilirler. Tavsiye etmem yakıt parası, yorgunluk derken tuzluya patlıyor.

Stadın yeri hakkında da kısaca bilgi vereyim. Şehrin içinde hemen hemen her yere yürüyerek gidilebiliyor. Pendik ve Yenikapı seçeneği kullanarak gelecek olan arkadaşlar, iskelye indiklerinde sahilin sağ tarafına doğru yürüyerek merkeze (kartal seçeneğini kullananların yanaşacağı iskelenin olduğu yer) doğru gelsinler. Daha sonra Fatih caddesini takip ederek yaklaşık 1-2 km yürüsünler. Stad Fatih caddesinin arka tarafında kalıyor. Yanında devlet hastanesi var. Zaten kime sorsanız gösterir. Çok karmaşık bir yerde değil.

Stadın karşısında Güney Garajı denen bir yer var. Yalova'nın bazı köy ve beldelerine araçların kalktığı, yanaştığınız iskelelerin önünden geçen ve bahsettiğim garaja giden minibüsler var. Sanırım önlerinde Hastane yazıyor ama emin değilim.
Maçta görüşmek üzere.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle