Esenköy’de 2 Bin Kişilik İftar

Esenköy’de 2 Bin Kişilik İftar

Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel düzenlenen iftar yemeğinde ilçe halkı ile bir araya geldi. İftar yemeğine 2 bin kişi katıldı.

Esenköy beldesi bir ilke sahne oldu. Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel tarafından düzenlenen iftar yemeği belde limanında gerçekleştirildi. Yüzlerce masanın kurulduğu iftar yemeğine 2 bin kişi katıldı. Temel masaları tek tek ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Ezanın okunması ile birlikte oruç açan belde halkı iftar yemeğini düzenleyen belediye başkanı Mehmet Temel’e teşekkür ettiler. Ramazan ayının birlik ve beraberliğin pekiştiği, yardımlaşmanın doruk yaptığı mübarek bir ay olduğunu söyleyerek, “Belde halkımızla hep birlikte aynı sofrada buluşmak, aynı aşa kaşık sallamak ve aynı lokmayı yudumlamak istedik. Halkımız da davetimizi kırmadı. 2 bin kişilik bir iftar gerçekleştirdik. Bu iftar yemeklerini bundan sonra geleneksel hale getirecek ve her Ramazan ayında halkımızla oruç açacağız” dedi.

İftar yemeğinde Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel’i Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ve Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten de yalnız bırakmadı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle