“Engellilerin Eğitimden Yeterli Payı Alması Önemli”

“Engellilerin Eğitimden Yeterli Payı Alması Önemli”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar ve yönetim kurulu üyeleri engelli bireylere yönelik başlatılan Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursunu ziyaret ederek engellilerle ve eğitimcilerle sohbet ettiler.

Beyazay Derneği, İşkur ve Halk Eğitim Müdürlüğü ortak projesi olan Engelsiz Tarımla Yeşeren Hayatlar projesi kapsamında açılan Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursu ile engelli bireylere eğitim veriliyor. Bu kursu ve yapılan çalışmaları yerinde görmek ve engellilerle sohbet etmek için yola çıkan İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar ve yönetim kurulu üyeleri ile gençlik kolları üyeleri kursu ziyaret ettiler. Kurs yöneticileri tarafından karşılanan Tatar ve beraberindekiler eğitimlerin verildiği seraları gezdiler. Ardından kursun amacı ve eğitim sistemi ile ilgili eğitimcilerden bilgi alan Tatar engelli bireylerle sohbet etmeyi de ihmal etmedi. Engellilerin her imkandan faydalanmalarının sağlanmasının önemine değinen Tatar, “Engelli vatandaşlarımızın hayatın her kademesinde yer almasını sunulan tüm imkanlardan faydalanmasını önemsiyoruz. Ama bunun en önemlisinin de eğitim olduğuna inanıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın eğitim anlamında her zaman desteklenmesi onların hayatta çok daha iyi noktalara gelmesinde en önemli etkendir. Bu kursun düzenlenmesinde ve engelli kardeşlerimizin eğitimine katkı sunulmasında emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.
Ziyarette

İYİ Parti İl Başkan Yardımcıları Sırrı Rusuhi Yurteri, Ender Aldemir, Mehmet Ali Kaşıkçı, İl Başkan Danışmanı Murat Harun ve İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Emre Saraçoğlu da hazır bulundu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle