En Hzılı Panten Olmak İçin Yarıştılar

En Hzılı Panten Olmak İçin Yarıştılar

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Yalova Şubesi tarafından gerçekleştirilen paten yarışması kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Yarışmaya katılan gençler en hızlı paten olmak için ter döktüler.

AGD Yalova Şubesi Yalova’da ilk kez bir paten yarışması düzenledi. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen paten yarışmasına gençler ise büyük ilgi gösterdi. Çeşitli yaş kategorileri ve klasmanda gerçekleştirilen yarışlarda gençler gerçekleştirdikleri patenli akrobasi gösterileri ile de izleyenleri büyüledi. Günün en büyük çekişmesi ise hız yarışmasında yaşandı. Yalova’nın en hızlı pateni olmak isteyen gençler kıyasıya yarışırken ortaya çıkan sürat ise yürekleri ağızlara getirdi. Yarışma sonrasında belirlenen yaş grupları ve kategorilerde dereceye giren gençlere ödüllerini ise AGD Yalova Şube Başkanı Özkan Ak verdi. Gençlerin bu etkinliklerle bir araya gelmesini isteyerek bu yarışmayı düzenlediklerini vurgulayan Ak, “Patenle kayan ve bunu bir spor olarak gören gençlerimiz var. Bu gençlerimizin mücadele edebileceği bir yarışma da ilimizde düzenlenmiyordu. Buradan hareketle gençlerimize imkan sunmak istedik. Yarışma oldukça büyük ilgi gördü. Bir birinden çekişmeli yarışmaları zevkle izledik. Önümüzdeki yıllarda bunu daha geniş kapsamlı olarak yapmak gibi bir düşüncemiz var” diye konuştu.

Yarışmada ter döken patenciler de AGD Yalova Şubesi’ne teşekkür ettiler. Kendilerine bu imkanı sunan AGD’nin önümüzdeki yıllarda da etkinlikler gerçekleştirmelerini istediler.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle