En Çevreci Feribot Ödülü Victoria Wight'a

En Çevreci Feribot Ödülü Victoria Wight'a

İngiltere'deki en enerji verimli feribot olduğu için Altınova Cemre Tersanesi’nde üretilen Victoria Wight'a en büyük çevre ödülü verildi. Başarı ödülünü, Wightlink'in CEO'su Keith Greenfield aldı.

Cemre Tersanesi olarak doğayı önemsediklerini ifade eden Cemre Tersanesi Yöneticileri, “Cemre Tersanesi olarak doğayı önemsiyoruz, bu nedenle gelecek nesillere daha temiz ve sürdürülebilir bir gelecek bırakmak için yenilikçi ve çevre dostu gemiler inşa etmeye devam ediyoruz. İngiltere'deki en enerji verimli feribot olduğu için Victoria Wight'a en büyük çevre ödülü verildi. Ayrıca; Avrupa Deniz Güvenliği Ajansı, enerji açısından en verimli feribot olarak Wight Victoria'yı seçti. Victoria Wight, düşük yakıt tüketimi ve minimum CO2 emisyonları sayesinde pazarda fark yaratıyor”  dediler.

Victoria Of Wight

Wightlink filosunun en büyük feribotu olan Victoria Wight, yeni konfor standartları için bir belirleyicidir ve filosunun en lüks feribotudur.

Gemide, daha az sayıda jeneratör ile çalışmayı mümkün kılan, daha düşük emisyon ve titreşim ve gürültüyü önemli ölçüde azaltan son teknoloji dizel pil hibrit çözümü bulunmaktadır. Dört tane orta hızda çalışan Wartsila 6L20 jeneratör, ana güç kaynağı için her biri 1.200 kW ayarlar, sadece üçü yelken yaparken verimli çalışır. Dizel-elektrik modunda çalışırken dizel jeneratörler tarafından şarj edilen Corvus Energy'den iki adet 408 kWh hava soğutmalı akü paketi. Operasyon rotası ve liman şartı nedeniyle Wight Victoria, asimetrik bir tasarıma sahip. Voith Schneider pervanelerinin dördü, limana yaklaşmak ve ayrılmak için gereken yüksek manevra kabiliyeti sayesinde kullanıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle