Elmalı Da Mustafa Yanmaz Şampiyon Oldu

07 Eylül 2022 09:38
Elmalı Da Mustafa Yanmaz Şampiyon Oldu

Altınova Belediyespor’un minik güreşçisi Mustafa Yanmaz, Antalya’nın Elmalı ilçesinde düzenlenen 670'inci Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri'nde şampiyon oldu.

Türkiye’nin en iyi pehlivanlarının boy gösterdiği dev organizasyon 2-4 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilirken Recep Gürbüz Stadı'nda müsabakalar alt boylarda mücadelelerle start aldı.Bu yılki güreşler Pir Abdal Musa adına düzenlenirken  80 başpehlivan ile yaklaşık 2 bin sporcunun mücadele etti.

Güreşlerde bir heyecanda güreş ağalığı için yaşanırken iş insanı Hakan Çetin 11 milyon 777 bin lira ödeyerek ağalığı devraldı. Final mücadelelerini, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek derece elde eden sporcuların ödüllerini verdi. 

  1. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerinde Minik-2 boyda er meydanına çıkan Altınova’dan Mustafa Yanmaz şampiyon olarak önemli bir başarıya imza attı. Bu sezon adından sıkça söz ettiren başarılı sporcu Teşvik-1 boyuna yükseldi.

Altınova Belediyespor güreş antrenörü Kaan Kaya,” Altınova Belediyespor olarak 670. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerinde sporcumuz Mustafa Yanmaz gururumuz oldu. Minik-2 boyda güreşen sporcumuz şampiyon oldu. Başta Belediye Başkanımız Dr. Metin Oral’a ve destek veren herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle