Eliya Dans Ekibi’nden Prag Çıkarması

Eliya Dans Ekibi’nden Prag Çıkarması

Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği Eliya Dans Ekibi 13-16 Temmuz tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nde Milletlerarası Folklor Festivali’ne katıldı.

Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği, Başkan Murat Erdoğan, yönetim kurulu üyeleri ve Eliya Dans ekibinin oluşturduğu 40 kişilik grup ile Prag’taki festivale katıldı. Festivalde Yalova ve Çiftlikköy’ü en iyi şekilde temsil ederek yurda dönen Eliya’nın 25 kişilik dans ekibi, festivalde “Dağlıların Dansı” ve “İnguş Dansı” koreografilerini sahneledi. Ekibi hazırlayan Dans Öğreticisi ve Karograf Murat Sadioğlu ve Melike Sadioğlu eşliğinde dansçılar izleyicilerden tam not aldı.  Türk Bayrağı’nı Çek Cumhuriyeti’nde dalgalandıran Eliya dans ekibi festivale katılan farklı ülkelerin insanları ile tanışıp yeteneklerini gösterdi. Ayrıca festivalde diğer dans grupları ile rekabet edip kendi folklor danslarını, müziklerini ve şarkılarını ihya etme fırsatı buldu.

Başkan Erdoğan’dan teşekkür

Dernek Başkanı Murat Erdoğan, “Çekya Prag’da gerçekleştirilen festivale katılmamız için bizlere bu fırsatı veren Baştan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a, belediye meclis üyelerine, Dernek yönetimine, Özdilek AVM’ye ve emeği geçen herkese derneğim ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de bu uzun yolculuğu sağ salim tamamlamamıza vesile olan otobüs şoförümüz Enes Özcan’a ediyorum. Katıldığımız festivalde birçok farklı ülke insanı ile bir araya gelip gerek kültürümüzü gerekse danslarımızı icra etme fırsatı bulduk.  Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği olarak bizler dünyanın neresinde olursa olsun kültürümüzü, dansımızı yansıtmak ve tanıtmak adına elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz. Bu anlamda bizler birlik ve beraberlik içerisinde bir aile gibi derneğimizin dansçısından yöneticisine kadar hep birlikte daha iyi ve güzel başarılara imza atmak için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Eliya Dans ekibimiz bu derneğin ruhunu yansıtıyor. Gençlerimiz gerek yurt içinde gerekse yurtdışında sahneledikleri danslar ve döktükleri alın terleri ile bizleri daha çok heyecanlandırıyor ve geleceğimizi ümitlendiriyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle