“Eğitime Katkı Sunmaktan Mutluyuz”

10 Kasım 2022 10:08
“Eğitime Katkı Sunmaktan Mutluyuz”

Taşköprü Belediyesi tarafından inşa edilen anaokulu Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilerek eğitim ve öğretim faaliyetlerine başladı. Bu çerçevede anaokulunu ziyaret eden Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan, “Eğitime katkı sunmaktan son derece mutluyuz” dedi.

Taşköprü Belediyesi beldenin en büyük sorunlarından birisi durumundaki anaokulu ihtiyacını ortadan kaldırmak adına bir süre önce düğmeye basmıştı. Kısa süre içerisinde tüm masrafları belediye tarafından karşılanan anaokulu tamamlandı. Ardından Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokolle anaokulu binası Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. Eğitim ve öğretime başlayan Taşköprü Belediyesi Anaokulu’nu ziyaret eden Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan ve belediye meclis üyeleri okulu gezip sınıflarda inceleme yaptılar. Ardından okul yöneticilerinden bilgiler alan Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan, “Beldemizin önemli ihtiyaçlarından birisi de anaokuluydu. Bu anlamda halkımızda aldığımız talepler sonrasında önce planlamaları tamamladık ardından binanın yapımının startını verdik. Tamamen belediye bütçesi ile inşası gerçekleştirilen anaokulu tamamlanarak Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. Anaokulumuz artık eğitim ve öğretim veriyor. Beldemizin minik yavruları başka yerlerde okul öncesi eğitim almaktan kurtuldular. Biz eğitimi çok önemsiyoruz. Dolayısıyla da eğitime katkı sunmaktan son derece mutluyuz” diye konuştu.

Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan ve Taşköprü Belediye Meclis üyeleri anaokulu yöneticileri ile istişarelerde bulunarak okulun ihtiyaçlarının karşılanmasında da ellerinden gelen tüm desteği sağlayacaklarını ifade ettiler.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle