“Eğitim Dünyasının Vazgeçilmez Neferleridir”

24 Kasım 2022 08:54
“Eğitim Dünyasının Vazgeçilmez Neferleridir”

Yalova Valisi Muammer Erol’un 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Mesaj yayınlayan Vali Erol, “Toplumların gelişip modern bir hal almasında en büyük paya sahip olan öğretmenler, eğitim dünyasının vazgeçilmez neferleridir” dedi.

Yalova Valisi Muammer Erol’un 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul edişinin yıl dönümü olan ve 1981 yılından bu yana büyük bir coşku ile kutlanan bu anlamlı günü Öğretmenler Günü olarak kutlamanın mutluluğu içindeyiz” diyen Vali Erol, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Günümüzde eğitim ve bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak öğretmenlerin bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecindeki öncü rolü, geçmişte olduğu gibi bugün de sürmektedir. Toplumların gelişip modern bir hal almasında en büyük paya sahip olan öğretmenler, eğitim dünyasının vazgeçilmez neferleridir. Onların yetiştireceği nesiller, hiç şüphesiz ki ülkemizin geleceğini şekillendiren kişiler olarak karşımıza çıkacaktır. İşte bu yüzden kutsal bir göreve sahip olan öğretmenlerimiz, bizler için de son derece önemli ve değerlidir.”
Mesajında öğretmenlere de seslenen Vali Erol, “Değerli öğretmenlerimiz; Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı bir cevher gibi işleyen, yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan ve vatandaş olmayı, cumhuriyet değerlerini, demokrasiyi, insan haklarını ve hukukun üstünlüğünü öğreten, sorumlu bireyler olarak yetişmesine hayat rehberi olan, vatan ve millet sevgisini aşılayan, onların yetişmelerindeki çabalarınız her geçen gün daha büyük önem kazanmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle gerek ilimiz genelinde görev yapmakta olan, gerekse de eğitim camiasına uzun yıllar emek vermiş ve emekli olmuş tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle