DP Genel Başkanı Uysal Yalova’daydı

03 Ekim 2022 09:19
DP Genel Başkanı Uysal Yalova’daydı

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal bir takım açılışlara katılmak üzere Yalova’ya geldi. İlk olarak Taşköprü beldesinde bir dizi açılış gerçekleştiren Uysal Taşköprü Belediyesi ve Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan’ın hizmetlerinden de övgü ile bahsetti.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal yoğun bir programla Yalova’ya geldi. Programına Taşköprü Beldesinde belediye tarafından yaptırılan Çocuk Parkı ve spor aletlerinin açılışı ile başlayan Uysal beldeye gelişinde çiçeklerle karşılandı. Uysal’a DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve DP Genel Başkan Yardımcısı Barbaros Binicioğlu da eşlik etti. Programın açılış konuşmasını Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan yaptı. Taşköprü beldesi için durmadan hizmet ürettiklerine dikkat çeken Arslan, “Taşköprü Belediyesi olarak halkımıza hizmet üretmeye devam ediyoruz. Çok atıl durumda olan bir yeri belediye imkanları ile halkımızın spor yapabileceği, çocuklarımızın da gönül rahatlığı ile oynayıp eğlenebileceği bir yer haline getirdik. Bu açılışımıza bizleri kırmayarak katılan sayın Genel Başkanımız Gültekin Uysal’a da şahsım ve belde halkım adına çok teşekkür ederim” dedi.

“Hizmetleri takdir ve mutlulukla takip ediyoruz”
İsmail Arslan’ın ardından söz alan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ise Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan’dan övgü ile bahsetti. Uysal, “Yalova çok kritik bir noktada güzel ve hızla gelişen bir ilimiz. Termal kaynakları, doğası, denizi ile 3 büyük metropolün ortasında önemli bir şehrimiz. Taşköprü de Yalova ilimizin şirin bir beldesi. Bu güzel beldemize İsmail başkanımız önemli hizmetler üretiyor. Biz de kendisini takdirle ve mutlulukla takip ediyoruz” diye konuştu.

6’lı masa değerlendirmesi yaptı
Konuşmasında ulusal gündeme de değinen DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Bu Pazar günü 6’lı masayı oluşturan partiler bir araya gelecek ve öncelikle memleketimizin can alıcı gündemini konuşacağız. Ama bir taraftan da tarihi bir eşiğe doğru yaklaşıyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimleri Türk demokrasisinin en zor sınavı olacak. 84 milyonun muhasebe yapacağı bu noktada millet adına biz hakkı tutup kaldırmak için mücadele veriyoruz. Siyasi partilerin kendi cephelerinden başarıya ulaşmak için değerlendirmeleri vardır ama meselemiz şahıslar değildir. 6’lı masanın kılavuzu milletimiz ve Türk milletinin beklentileridir. Biz de bu sorumlulukla hareket ediyoruz. Onların iradesi her şeyin önündedir.  Farklı fikirler olması doğaldır ama bu noktada ortak paydada güçlü bir irade var. Biz milletimizin kılavuzluğunda kavgasız, tartışmasız bir şekilde iktidarı değiştireceğiz.  6’lı masanın karar verdiği Cumhurbaşkanı adayı herkesin oluru ile belirlenecektir. O nedenle isimler üzerinden bir tartışma olduğunu düşünmüyorum. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği emek, koyduğu irade aldığı inisiyatifler zaten herkesin takdirindedir. Kimse bu masadan ben aday olacağım diye çıkmaz. Her kim aday olacaksa ona ortak irade ile beraber Cumhurbaşkanlığı görevi verilir” dedi.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal daha sonra Başak Sitesi cadde ve kaldırım yapım çalışması açılışı, Taşköprü Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi, Anaokulu, Selçuk Ergin Çocuk Parkı ve Muhaccir Parkı’nın da açılışına katıldı. Hizmetlerin kurdelesini kesen Uysal, Yalova programında ise esnaf ziyareti gerçekleştirdikten sonra partisinin il binasının açılış törenine de katıldı.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Kerim

03 Ekim 2022 21:04
cok buyuk bir kayipti, gelmeseydi vallahi Yalova uzuntuden patlardi, alacagin oy yuzde 3 u gecmez Yalovada fazla zorlamayiniz