DP Genel Başkanı Gültekin Uysal Yalova’daydı

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal Yalova’daydı

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Yalova'nın Çiftlikköy ilçesi Taşköprü beldesinde belediye başkanı seçilen İsmail Arslan'ı makamında ziyaret ederek başarısından dolayı kutladı.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal Yalova’ya geldi. İlk olarak Yalova'nın Çiftlikköy ilçesi Taşköprü beldesinde belediye başkanı seçilen İsmail Arslan'ı ziyaret eden Uysal, başkan Arslan’la görüş alışverişinde de bulundu. Arslan’ın Demokrat Parti belediyecilik anlayışının güzel bir örneğini ortaya koyacağına inandığını vurgulayan Gültekin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündemdeki en sıcak konulardan birisi durumundaki Rusya’dan S-400 alımı ve Amerika’nın tepkilerini değerlendiren Uysal, “Hem Türkiye'nin milli güvenlik endişelerini izale edecek hem ortak bir tasavvurla bölgenin istikrarına, bölgedeki barışın sağlanmasına katkı sağlayacak bir ortak anlayış birlikteliğinin Birleşik Devletler'le sağlanmasının hem Türkiye'nin hem bölgenin lehine olduğu kanaatindeyim. Özellikle Suriye meselesi başta olmak üzere 40 yıla varan bir zaman diliminde teröre muhatap olmuş, PKK terörüne muhatap olmuş bir ülkeyi hiçe sayarak Suriye'de onun uzantısı bir organizasyonun, PYD'nin orada varlığını meşrulaştıracak ABD'nin adımlar attığını da görüyoruz. Hem Türkiye'nin milli güvenlik endişelerini izale edecek hem ortak bir tasavvurla bölgenin istikrarına, bölgedeki barışın sağlanmasına katkı sağlayacak bir ortak anlayış birlikteliğinin Birleşik Devletler'le sağlanmasının hem Türkiye'nin hem bölgenin lehine olduğu kanaatindeyim" dedi.

Yerel seçim sonuçları hakkında da görüşlerini paylaşan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “İster 1 farkla ister 13 bin farkla ister 15 bin farkla bu süreci, seçimi, Türkiye gibi dışarıdan birtakım olumsuz isnatlar yapılan, demokrasiyle ilgili, serbest piyasa düzeniyle ilgili, devletin prensibiyle ilgili, içinde nefes alıp verdiğimiz uluslararası sistemde de Türkiye'nin itibarının artırılmasına vesile olabilecek bir seçim sonucu ortaya çıktı. Bunun kıymetini bilmek lazım” diye konuştu.

Cuma Namazını Taşköprü beldesinde kılan Uysal daha sonra partisinin Yalova İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada DP Yalova İl Başkanı Ahmet Özsümer ve Yalova Belediye Başkan adayı Rıdvan Acar ile il yönetimi tarafından karşılanan Uysal parti çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle