Doğaya 780 Kilo Yem Bırakıldı

Doğaya 780 Kilo Yem Bırakıldı

Yalova Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) İl Şube Müdürlüğü ekipleri yoğun kar nedeniyle aç kalan kuşların hayatta kalmalarını sağlamak için Armutlu ilçesinin yüksek kesimlerindeki ormanlık arazilere toplamda 780m kilogram yem bıraktı.

Doğadaki vahşi yaşamın desteklenmesi ve türlerin çetin kış şartlarında hayatta kalmalarının desteklenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Armutlu ilçesinin yüksek kesimlerindeki ormanlık bölgelerine giden DKMP Şube Müdürlüğü ekipleri buralardaki alanlara yem bıraktı. DKMP Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise, “

Yalova Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğümüz ekipleri, av ve yaban hayvanlarının doğal ortamlarında desteklenmesi, kış şartlarında yiyecek ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yemleme çalışmasına Armutlu ilçemizde devam edilmiş olup ilçenin yüksek rakımlı bölgeleri ve ormanlık alanlarında yemleme çalışması yapılmıştır. Yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımı zor olan bölgelerde ise Hayriye Köyü köylülerinin yardımı ve traktörleriyle yemleme çalışmasına devam edilmiştir. Tüm kış ayları boyunca yemleme çalışması sürdürecek olup yemleme çalışması kapsamında 100 kilogram buğday, 80 kilogram arpa, 600 kilogram civarında sakatatla yem dağıtımı gerçekleştirilmiştir.  Doğal yaşam alanlarındaki devamlılıklarını sağlamak adına kış mevsiminin yoğun yaşandığı bölgelerde çalışmalarımız devam edecektir” denildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle