Dezavantajlı Bölge Taramalarını Sürdürüyor

Dezavantajlı Bölge Taramalarını Sürdürüyor

Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) Cumhurbaşkanlığının ikinci 100 günlük eylem planı kapsamında muhtarlarla işbirliği yapılarak kurum hizmetleri anlatılıp dezavantajlı bölge taraması yapıldı.

Bu kapsamda yapılan görüşmelerde ise 605 hane ziyaret edilirken, 327 görüşme yapılıp toplamda 1102 kişiye ulaşıldı.

ASDEP görevlileri muhtarlarla bir araya gelerek kurumun hizmetlerini anlattı. Bu sayede sorunların çözümünün amaçlandığına vurgu yapılan çalışma ile ilgili şu bilgiler verildi, “Cumhurbaşkanlığının ikinci 100 günlük eylem planı kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmesi istenen icraatlar arasında Aile ve Sosyal Destek Programı(ASDEP) görevlilerinin muhtarlar işbirliği ile mahalle ve köy sorunlarına, görüşme yapılan kişilere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmetleri arasında yer alan Sosyal ve Ekonomik Destek, Evde Bakım Hizmeti, Yaşlı Hizmetleri, Şehit Yakınları ve Gaziler ile ilgili Hizmetler, Engelli Kimlik Kartı, Kadın ve Çocuk Hizmetleri ile ilgili bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapılmış, aynı zamanda eğitim, sağlık, istihdam vb. diğer paydaş kurum ve kuruluşların hizmetlerinden yararlandırılması amacıyla gerekli rehberlik ve danışmanlık yapılarak vatandaşların sorunlarına yaklaşıldı ve sonuç odaklı çalışıldı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan ikinci 100 Günlük Eylem Planının 30.11.2018 tarihinde başlayan 1.dönemi ile 29.12.2018 tarihinde başlayan 2. döneminde ASDEP Görevlilerince ilimiz için belirlenen 9 mahalle, 4 köy muhtarıyla görüşmeler yapılmış olup Muhtarlarla Görüşme Formları sisteme yüklenmiş ve muhtarlardan mahalleleriyle ilgili bilgi alınmıştır. Muhtarlardan alınan bilgiler doğrultusunda belirlenen dezavantajlı bölgelerin taraması sağlanmış ve hane görüşmeleri ASDEP Bilgi Sistemine kaydedilmiştir.

Muhtar görüşmeleriyle taranan Kazımiye Köyü, Gacık Köyü, Kirazlı Köyü, Elmalık Köyü, Esadiye Köyü, Soğucak Köyü, Sugören Köyü, İlyasköy, Çukurköy, Güneyköy, Kılıçköy, Dereköy, Bağlarbaşı Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, 500 Evler Mahallesi, Taşköprü Merkez Mahallesi, Taşköprü Yeni Mahalle, Sahil Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Üvezpınar Mahallesi, Gökçedere Mahallesi, Paşakent Mahallesinde alan çalışması gerçekleştirilmiş olup toplamda 605 hane ziyaret edilmiş, 327 görüşme sağlanmış, 1102 kişiye ulaşılmıştır.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle