Deva’dan Ankara Çıkarması

Deva’dan Ankara Çıkarması

DEVA Partisi Yalova İl Başkanı Mehmet Demirhan ve İl Kadın Çalışmaları Başkanı Leyla Doğru, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve eşi Ülkü Zeynep Babacan’ın da katılımı ile gerçekleşen toplantıya katıldılar.

DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanlığı’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Ankara’da düzenlediği, “DEVA Kadında Zirvesi”ne katılan DEVA Partisi Yalova İl Başkanı Mehmet Demirhan ve İl Kadın Çalışmaları Başkanı Leyla Doğru burada DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve eşi Ülkü Zeynep Babacan’la konuşma fırsatı yakaladılar. Zirvede DEVA Partisi Yalova İl Başkanı Mehmet Demirhan ve İl Kadın Çalışmaları Başkanı Leyla Doğru’nun da yer aldığı katılımcılara hitap eden Ali Babacan ise, “Tarihimizde kadın hareketi çok güçlü. Cumhuriyetten önce, Nezihe Muhiddin ilk kadın şûrasını topladı. Bu mücadele, seçme ve seçilme hakkıyla taçlandı. Atatürk’ün teşvikleriyle ülkemiz, dünya kadın hakları mücadelesine altın bir sayfa yazdı. En şiddetli tartışmalar, rejim kavgaları kadınlar üzerinden yürüdü. Çağdaşlık kadının konumu üzerinden tartışıldı. Dindarlık kadının başörtüsüyle anıldı. Kadınlar siyasi kavgalarda adeta koçbaşı olarak kullanıldılar, bu kavgaların ezileni oldular. Kadınların siyasete katkısı, yeni siyasi kültürün mihenk taşıdır. Siyasetin, kadınların nezaket diline, müzakereci ve uzlaşmacı yaklaşımına ihtiyacı var. Kadınların ötekileştirilenlerle empati kurma yeteneğine ihtiyacı var. DEVA Partisi’ni kız kardeşleriyle el ele veren kadınlar büyütecek. Ekonomik dar boğazdan ve politik sıkışmışlıktan ancak kadınların aklı, fikri ve emeğiyle kurtulabiliriz. Tüm demokrat kadınları DEVA Partisi’ne davet ediyorum” dedi.

Zirvenin DEVA Partisinin kadına ve kadının hayatta aktif bir şekilde rol almasına verdiği önemi net olarak gözler önüne serdiğini belirterek tüm kadınların gününü de kutladı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle