Dev Yatırım 2021 Sonunda Hizmete Girecek

Dev Yatırım 2021 Sonunda Hizmete Girecek

Yalova’nın sağlık alanındaki en az 50 yıllık ihtiyacına cevap verecek dev sağlık yatırımında hızla sona yaklaşılıyor.

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, “Hastane planlandığı gibi 2021 yılı sonuna yetişecek” dedi.

400 yataklı Yalova Devlet Hastanesi’nin kaba inşaatı tamamlandı. Bundan sonra ki aşamada hastanenin cephesi ve iç çalışmaları yapılmaya başlanacak. %70 oranında tamamlanan hastane hizmete girdiğinde ise sadece Yalova’nın değil çevre illerin komşu ilçelerinin sağlık taleplerine de cevap verebilecek. Yalova’nın en az 50 yıllık sağlık ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan dev yatırımın planlandığı gibi 2021 yılı sonunda hizmete gireceğini vurgulayan AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, “Hastanemiz 200 bin metrekare alan içerisinde bulunmaktadır. Binamızda toplam inşaat alanı 105 bin metrekaredir. 400 hasta yatak kapasitesine sahip hastanede 807 araçlık otopark alanı da mevcut. Hastaneye her cepheden toplan 14 girişi bulunmaktadır. Bu da hastane binasının giriş ve çıkışlarında hasta yoğunluğunun önüne geçecek.  Bütün branşlardan toplam 140 polikliniği bulunan hastanemizde 17 adet nitelikli ameliyathane, 97 adet yoğun bakım ünitesi, 33 adet hemodiyaliz ünitesi,60 adet müşahede ünitesi, Hemotoloji, Gaita, Bakteriyoloji, Mikrobiyoloji, patoloji laboratuvarları mevcuttur. Hastanemizde 350 kişilik yemekhane bulunmaktadır. Hastanede bulunan 198 kişilik konferans salonu ile gerekli eğitimler ve seminerlerin verilmesi planlanmaktadır. Kaba inşaatını bitirmiş olduğumuz hastanemizin ilerleme yüzdesi 70’lerdedir. 2021 yılının sonu olan inşaat süremizi daha erkene çekerek 2021 in sonbaharında işimizi bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Dev yatırıma dev istihdam
Öye yandan hastanede önemli sayılarda bir istihdama gidileceğini de dile getiren Bağatar, “Hastanede yaklaşık 2000-2500 kişiye istihdam sağlaması planlanıyor. Bu ilimiz ölçeğindeki bir il için çok ciddi bir rakam. Biz yatırımların istihdam alanı oluşturmasını da önemsiyoruz” diye konuştu.

498 deprem izolatörü bulunuyor
Fay hattı üzerinde bulunan Yalova’da hastanenin deprem güvenli olması da son derece önemli. Bu anlamda Yalova Devlet Hastanesi dünyanın en iyi deprem izolatörleri ile donatıldı. 498 adet deprem izolatörünün yer aldığı bina olası bir depremde yer kabuğunda meydana gelecek olan 70 cm’lik deplasmana yani yer değişikliğine dayanabilecek şekilde tasarlandı. Binanın bir diğer özelliği ise yaşanan bu deplasman sonrasında binanın tekrar kendisini toparlayarak eski haline getirmesi özelliği.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle