Dev Projede Önemli Gelişme

Dev Projede Önemli Gelişme

Yalova trafiğinin rahatlatılması açısından ilin en önemli projesi olarak kabul edilen Çevre Yolu için önemli bir adım atıldı.

Yalova’ya gelen Karayolları Genel Müdürlüğü 14. Bölge Müdürü Ömer Güzel ile Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk bundan sonra neler yapılacağını planladılar.

İlin trafik sorununun ortadan kaldırılmasına yönelik masaya getirildiği günden her çevre tarafından onay alan ancak gerek kamulaştırma ve gerekse kurumlar arası koordinasyonsuzluk nedeniyle bir türlü hayata geçirilemeyen Çevre Yolu Projesi’nde önemli bir gelişme yaşandı. Karayolları Genel Müdürlüğü 14. Bölge Müdürü Ömer Güzel Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ile birlikte yolun geçeceği güzergahta inceleme yaptı. İncelemede belediye yetkilileri ve Karayolları yetkilileri de hazır bulundu. Sadece haritalar ve planlar üzerinden kalmayan Güzel ve Tutuk bölgede de inceleme yaptı. Burada yapılan değerlendirme sonrasında konuyla ilgili bilgi veren Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Karayolları Genel Müdürlüğü 14. Bölge Müdürümüz Ömer Güzel ile birlikte kentimiz trafiğini rahatlatacak olan çevre yolu projesini ve devam eden hastane bölgesinde yapılacak trafik düzenlemelerini yerinde inceleyerek, konu hakkında görüş alış verişinde bulunduk. Bu proje ilimiz açısından çok önemli. İlimizde yaşanan trafik sıkışıklığını ciddi şekilde ortadan kaldıracağına inanıyoruz. Yapılan görüşmelerin bu yolun bir an önce hayata geçirilmesinde önemli bir adım olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle