Destekler Ve Fırsatlar Anlatıldı

Destekler Ve Fırsatlar Anlatıldı

Yalova SGK Müdürü Mehmet Salih Aydın ve İŞKUR Müdürü Erhan Dede Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile ilgili gelen yeni fırsatlar ile sigorta primleri teşvikleri ve Asgari ücret desteği de konuşuldu.

YTSO Başkanı Tahsin Becan ve yönetim kurulu üyeleri Yalova SGK Müdürü Mehmet Salih Aydın ve İŞKUR Müdürü Erhan Dede’yi ağırladılar. Aydın ve Dede’nin odayı ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren YTSO Başkanı Becan oda çalışmaları hakkında da konuklarına bilgiler aktardı. Ziyarette, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile 2018/Mart ve öncesine ilişkin borçların yapılandırıldığı ancak bazı işveren ve sigortalılarımızın süresinde ödeme yapamadığı bu nedenle kendilerine ödeme için yeni haklar getirildiği bilgisi verildi. Söz konusu yapılandırmanın en önemli şartı olan ilk iki taksitin zamanında ödenmesi gerektiği ödemeyenlerin yapılandırılmalarının bozulduğu, getirilen bu yeni hakla 28 Şubat 2019 tarihine kadar vadeleriyle birlikte ödenmesi şartıyla yapılandırma şartlarının devam edeceği 2018 yılında işverenlere uygulanan sigorta primleri teşvikleri ve Asgari ücret desteğinin 2019 Yılında da devam edeceği bilgilendirildi. İşverenlere hem SGK hem de İŞKUR üzerinden sağlanan teşvik ve destek konusunda detaylı bilgilendirme yapıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle