Depremin Ayak İzleri Yalova’Dan İzlenecek

Depremin Ayak İzleri Yalova’Dan İzlenecek

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 19. Yıl dönümü anma programı belli oldu.

Program kapsamında Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde oluşturulan Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonu’nun da açılışı yapılacak.
17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıldönümü dolayısıyla Yalova’da bir dizi etkinlik düzenlenecek. Yalova Valiliği, Yalova Belediyesi ve MAG-DER tarafından ortaklaşa olarak gerçekleştirilecek anma etkinlikleri 16 Ağustos 2018 Perşembe Günü saat 14:00’de Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde oluşturulan Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonu’nun açılışı ile başlayacak. Bu istasyon 7 gün 24 saat boyunca yer kabuğundaki aktiviteleri takip edecek ve kayıt altına alacak. Açılış törenine Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Yalova Belediye Başkanı vefa Salman, Prof. Dr. Oğuz Gündoğdu ile çok sayıda davetlinin de katılması bekleniyor.
Anma etkinlikleri kapsamında Gazipaşa Caddesi Mini Anfi Tiyatro da bir konferans da düzenlenecek. Depremin konuşulacağı konferansa Prof. Dr. Oğuz Gündoğdu, Doğa Hareketleri Araştırma Derneği Başkanı Fuat Agalday, Afet Yönetim Uzmanı Özden Işık ve Yalova MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam konuşmacı olarak katılacaklar.  Konferans saat 21:00’de başlayacak. Konferans sonrasında ise Mini Anfi Tiyatro’dan başlayacak olan yürüyüş ile Deprem Anıtı’na geçilecek ve buradaki anma programı gerçekleştirilecek. Saat 03:02’ye kadar sürecek olan programda Müftülük tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilecek ve ilahiler okunacak.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle