Deniz Ve Plajlarda Drone Denetimi Başladı


Türkiye’de ilk kez deniz ve plajlar drone ile denetlendi.

Denizlerde drone denetimi başlatan Yalova Emniyeti Deniz Limanı Şube Müdürlüğü, hem denizden hem de havadan denetim yaparak vatandaşların daha güvenli ve rahat tatillerini geçirmeyi amaçlıyor. Türkiye’de ilk kez Yalova’da başlatılan drone ile havadan denizlerde denetim, vatandaşların da takdirini aldı.

Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekiplerince, ilk kez drone destekli deniz denetimi gerçekleştirildi. Jetski ve polis botunun da yer aldığı denetimlerde ilk kez drone kullanıldı. Deniz polisi denetimler kapsamında Yalova merkez başta olmak üzere Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy ve Altınova ilçelerindeki plajlarda vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıtarak boğulma olaylarına karşı uyarılarda bulundu. Cankurtaranların da bilgilendirildiği etkinliklerle denizde olası olumsuz olayların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Yalova Emniyeti’nden yapılan açıklamada uygulamanın vatandaşlarca da takdir edildiği, üç tarafı denizlerle çevrili Yalova’da drone denetimlerinin belirli periyotlarla devam edeceği bildirildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle