Dağ Sevgisi Salonlara Sığmadı

Dağ Sevgisi Salonlara Sığmadı

İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ’ın proje ve meclis üyeleri tanıtım toplantısında kelimenin tam anlamıyla izdiham yaşandı.

Çiftlikköy Belediyesi Nikah Salonu’nun almadığı vatandaşlar salon dışına taştı. Programda konuşan İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ, “Bu zafer Çiftlikköy halkının zaferi olacak” dedi.

İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ projelerini ve meclis üyelerini Çiftlikköy Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen programda tanıttı. Programa İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çam, partinin il ve ilçe yöneticileri ile binlerce vatandaş katıldı. Programa eşi Songül Dağ ve Meclis üyeleri ile birlikte gelen İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ’ı ellerinde meşalelerle gençler karşıladı. Adeta görsel bir şölene dönüşen karşılamada vatandaşlar da yol boyunca Dağ ve ekibini alkışladılar.

Oluşan sevgi seli nedeniyle salona gecikmeli girebilen Dağ tezahüratlarla karşılandı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İYİ Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Bora Yalçın kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çam da partililere hitap ederek, “İYİ Belediyecilik felsefesini ancak iyi insanlar hayata geçirebilir. Biz de Çiftlikköy’de Metin Dağ ile iyi belediyecilik anlayışını sizlerle sunacağız” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan ise konuşmasında, “18 ay önce bir kadınlar ve cesurlar hareketi olarak yola çıktık. Bir demokrasi mücadelesi için sahneye indik. 24 Haziran da bir baskın seçim geçirdik. Türk siyasi hayatında hiçbir siyasi parti kurulduktan 8 ay sonra genel seçime girip 43 milletvekili ile çıkamamıştır. Bunun tek örneği İYİ Parti’dir. Ancak bir siyasi partinin rüştünü ispatlaması için bir genel seçim yetmez. Her siyasi partinin bir de yerel seçim geçirmesi lazımdır. Dolayısıyla önümüzdeki 31 Mart seçimi bize Türk siyasi hayatındaki rüştümüzün ispatlanması için bir vesiledir” dedi.

“İlçemizin 5 yılını daha kaybetme lüksü yok”
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan’ın konuşmasının ardından sahneye gelen İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ ise sözlerine Yeni Zelanda’da Cuma Namazı’nda yaşanan menfur saldırı da hayatını kaybeden Müslümanlarla Irak’ta yaşanan saldırıda şehit olan 2 askerimize Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı. Program da Çiftlikköy’ün Dağ dönemindeki halini ve sonrasını gösteren bir sinevizyon sunumu paylaşıldı. Ayrıca sokak röportajlarının da yer verilen sunum sonrasında konuşan Dağ, “Ben 15 yıl boyunca sevgili Çiftlikköy halkının desteği ile yönettiğim belediyede yetim hakkı yemedim, yedirmedim. Kapılarımı halka kapamadım. Kapım da gönlümde ilçe halkımıza her zaman açık oldu. 2014 seçimlerini kaybettim. Halkım bana sen biraz dinlen dedi. O dönemde de hiç halktan kopmadım. İlçemde yaşadım yaşamayı da sürdüreceğim. Zira Çiftlikköy benim evim, yuvam, sevdam. Ben Çiftlikköy’ün hizmetkarıyım. İlçemin ve halkımın derdi benim derdim. Sizlerin sevinci benim de sevincim. Benim belediye başkanlığım döneminde ortaya koyduğumuz başarılı yönetim modeli ile kasasında parası, 180 dönümün üzerinde arsası olan ve hiçbir kuruma bir kuruş borcu olamayan bir belediye oluşturduk. Ama bizden sonra belediyeyi devralan zatı muhterem ne yaptı. Gemiyi batırdı. Mirasyedi bir çocuk gibi belediyenin mal varlıklarını har vurdu harman savurdu. Bu da yetmezmiş gibi belediyeyi borç batağına sağladı. Gelinen noktada Çiftlikköy Belediyesi’nin 100 milyondan fazla borcu var. 65 adet arsası satıldı. Kurulduğu günden beri kapısına icra gelmeyen Çiftlikköy Belediyesi’ne icralar gelmeye başladı. Bunun ötesinde vaat edilen 37 projeden sadece 3 tanesi hayata geçirilebildi. Bunlarda şaibeliler. Zira ilçedeki içme suyu ishale hattı yenilemesinin ihalesi açık ihale usulü ile yapılmadı. Davet usulü ile yandaşlara verildi. Peki bu yapılınca ne oldu. 15 milyona yapılabilecek bu iş için Çiftlikköy halkının cebinden 33 milyon TL çıktı. Bu para sizin paranız. Şimdi çıkmış ‘23 proje daha yapacağım’ diyor. Yahu sen diğer projelerini yapabildin mi ki bunları yapasın. Yapamaz, yapamayacak. Neden yapamaz ben size anlatayım. Vaat edilen projeler için 230 dönüm araziye ve 300 milyon TL paraya ihtiyaç var. Sen arsa satan, belediyeyi 100 milyon TL borca batıran birisi. Bırak hayal satmayı. Dürüstçe çık beni seçerseniz bu dönemde de ilçeye çivi çakamam de. İnsanları kandırmaya çalışmayı bırak. Buradan Çiftlikköy halkımıza sesleniyorum. İşi ehline verin. Benim dönemimi de, mevcut dönemi de kıyaslayım. Eğer içinde olduğunuz durumdan mutluysanız onu seçin. Değilseniz ve belediyemizin içinde bulunduğu durumdan kurtarılmasını, ilçeye yeniden yatırım ve hizmet gelmesini, kapıları halka açık ulaşılabilir bir başkan istiyorsanız da beni seçin. Gelin hep birlikte batan bu gemiyi kurtaralım. O işi bitince ilçeden çekip gider ama sizler ve bizler burada yaşamaya devam edeceğiz. İlçemizin 5 yılını daha kaybetme lüksü yok” dedi.

Projelerini tanıttı
İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ daha sonra ilçeye yapılacak proje ve çalışmaları Çiftlikköylülerle paylaştı. Dağ projelerini şu şekilde özetledi;
Çiftlikköy Sahili’ne yeni düzenleme: Sahil bandımızı daha güvenli bir hale getirip, uzunluğunu arttıracağız. Balıkçı barınağı yapıp, çevresinde balık lokantaları ve sosyal tesisler oluşturup cazibe merkezi olmasını sağlayacağız.
Dev yeşil alanlar ve sosyal tesisler: İhlas Evlerinin yanında bulunan belediyeye ait eşsiz manzaraya sahip yeşil alanda, halkımızın yararlanacağı pknik alanları ve sosyal tesisler yapacağız.
Sultaniye piknik alanı ve parkı: İçerisinde kır düğün alanı ve kültür binasının bulunacağı, piknik ve kültürel etkinliklerin yapılabileceği meydanların yer alacağı yeni bir mesire alanı oluşturacağız.
Işıklı kavşaklar: Atatürk Caddesi ve Ankaralılar Caddesi kavşaklarına yayaların geçişlerini güvenli bir şekilde yapmaları için ışıklı kavşak yapacağız. Sahil Mahallesi ve Çiftlik Mahallesi’ni yeniden bir birine bağlayacağız.
Üst Geçitlere Asansör: İlçemizin içerisinden geçen otoyol üzerindeki üstgeçitlere asansör yapıp yaşlı ve engelli, vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde geçişlerini sağlayacağız.
Çocuk kreşleri yapacağız: İlçemizde halkımızın isteği doğrultusunda en az 4 adet çocuk kreşi yapacağız.
Çiftlik Mahallesi Kapalı Pazaryeri: İlçemizin ilk kapalı Pazar yerini biz yaptık. İkincisini de Çiftlik Mahallemizde yine biz yapacağız.
Gençler için spor kompleksi: İçerisinde kapalı yüzme havuzu ve bir çok spor branşının yapılabileceği salonların yer aldığı bir spor kompleksini ilçemize ve gençlerimize kazandıracağız.
Ziraat Fakültesi: Mevcut Belediye Binasını Yalova Üniversitesi’ne tahsis edecek ve ilçemize bir Ziraat Fakültesi kazandıracağız.
Muhtarlıkların yanına belediye hizmet noktaları yapacağız. Devlet Hastanesi’nin arka tarafında bulunan köprüyü genişletip kullanışlı hale getireceğiz. İlçemizde bulunan derelerin ıslahını gerçekleştirip, üzerlerine seyir terasları yaparak halkın faydalanacağı yeni mekanlar oluşturacağız. İlçemizdeki tüm caddeleri modern aydınlatmalarla donatacağız. Atıl vaziyette bulunan Etibank Tesislerindeki belediyenin arazisine kapalı, açık yüzme havuzu ve sosyal tesis yapacağız. Tüm cadde ve sokaklara yağmur suyu kanalları yapacak ve bu sayede ilçemizi su baskınlarından kurtaracağız. Organize sanayilere ve bölgemize yatırım yapacak iş kollarına destek vereceğiz. Bu sayede de yaklaşık 5 bin vatandaşımıza iş imkanı sağlayacağız. İlçede ikamet eden yaşlı vatandaşlarımızın, evlerinde yapmakta güçlük çektikleri işleri yapacak belediye birimleri oluşturacağız. Bütün çocuk parklarına güvenlik kamerası yerleştirip güvenliği arttıracağız. Parkları aydınlatacağız. Ücretsiz WIFI hizmeti sunacağız. Mokamp ve Başkent3 bölgesinde halkın denize rahatça girebilmesi için, iskele ve plaj yapacağız. Sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçlarını karşılayacakları şehir mobilyalarını uygun bölgelere yerleştireceğiz. 500 evler bölgesinde piknik ve panayır alanını yapacağız. Hıdırellez alanının üzerini kapatacağız. Mezarlık yolları ve iç yollarını yapacağız. Halk kütüphanesi ve tiyatro salonunu ilçemize armağan edeceğiz. Toplu taşıma araçlarının bütün mahallelerimize ulaşabilmesi için yeni hatlar açacağız. Halkımıza meslek edinme, hobi, sanat ve iş kurma konularında kurslar açacağız. Siteler Mahallesinde sadece kadınlara özel kafeterya yapacağız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle