Ciro Kaybı Destekleme Başvuru Süresi Uzatıldı

07 Mayıs 2021 11:03
Ciro Kaybı Destekleme Başvuru Süresi Uzatıldı

Yalova Ticaret İl Müdürü Alparslan Tunalı, salgından olumsuz etkilenen yiyecek içecek sektörüne yönelik geri ödemesiz ciro kaybı desteğinde başvuru sürelerinin uzatıldığını duyurdu.

Yalova Ticaret İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, destekten yararlanma şartını taşıyan fakat çeşitli sebeplerle başvuruda bulunmayan işletmelerin, 31 Mayıs 2021 saat 23:59’a kadar başvurabileceklerini kaydetti. Bakanlıktan gönderilen kararı kamu oyu ile paylaşan Tunalı bu fırsatın kaçırılmamasını istedi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada ise yiyecek içecek sektörüne yönelik ciro kaybı desteğinin 5 Şubat tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile başladığı belirtilerek, bu destekten cirosu 3 milyon liranın altında olup, 2020’de yüzde 50 ve üzerinde ciro kaybına uğrayan işletmelerin yararlanabileceği hatırlatıldı.

Açıklamada, cironun azalan tutarının yüzde 3’ü oranında destek verildiği belirtilerek, bunun da 2 bin lira ile 40 bin lira arasında olabileceği bildirildi. Ayrıca 30 Nisan’da sona eren başvuru süresinin, 31 Mayıs’a uzatıldığı kaydedildi.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle