Çini Sergisi Büyük İlgi Gördü

26 Haziran 2019 09:54
Çini Sergisi Büyük İlgi Gördü

Yalova Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrenci, öğretmen ve velilerinin hazırladığı çinilerin yer aldığı, “2. Çini Sergisi” Kent Müzesi’nde açıldı.

Yalova Merkez İmam Hatip Ortaokulu tarafından hayata geçirilen Çini Atölyesi uygulaması yıl boyunca sürdü. Atölyede öğrenci, öğretmen ve veliler çalışmalar yaparak birçok eser ürettiler. Bu eserler ise bu yıl 2.si düzenlenen Çini Sergisi ile Yalovalıların beğenisine sunuldu. AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Belediye Başkan Vekili Gülsen Büker, Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun,

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk Uysal ve Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali tarafından açılışı gerçekleştirilen serginin onur konuğu ise Kültür Bakanlığı Çini Sanatçısı Meryem Buhari oldu. Hep birlikte sergiyi gezen katılımcılar Yalova Merkez İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ali Ramazan Şimşek’ten bilgi aldılar. Sanatın insanın gelişimin bir parçası olduğuna dikkat çeken Yalova Merkez İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ali Ramazan Şimşek, “Çini ise sanat içerisinde çok ayrı bir yere sahip. Biz okulumuzda 2 yıldır düzenlenen Çini Atölyesi’nde oluşan eserleri gerçekleştirilen yılsonu sergisinde vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. Bu yıl da sergimizin büyük bir ilgi görmesinden onur ve mutluluk duyduk” dedi.
Sergide öğrencilerin oluşturduğu Ney grubu da mini bir konser verdi. Serginin onur konuğu olan Kültür Bakanlığı Çini Sanatçısı Meryem Buhari ise eserlerin sahibi olan öğrenci, öğretmen ve velileri kutladı. Çini sanatının genç nesillere de aktarılmasından büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Buhari emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle