Çınarcık’ta Özlenen Yoğunluk

Çınarcık’ta Özlenen Yoğunluk

Yalova’nın tatil merkezi Çınarcık’ta sabahları sahiller kadar akşamları da caddelerde ve eğlence mekanlarında yoğunluk yaşanıyor. İlçe son yılların en yoğun yaz sezonunu geçiriyor.

Yaz sezonunun başlaması ile birlikte ilçeye akın eden tatilciler sabah saatlerinde sahilleri akşamları da eğlence mekanlarını ve işletmeleri şenlendiriyor. Caddelerde neredeyse yürümeye yer kalmayan Çınarcık son yılların en yoğun yazını yaşıyor. Bu durum ilçedeki işletmelerin ve esnaflarında yüzünü güldürüyor. Esnaflar, “Çınarcık yıllardır özlediği yaz sezonunu bu yıl geçirecek gibi görünüyor. İlçede büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Bu yoğunluk işlere de yansıdı. Daha şimdiden güzel cirolar yapmaya başladık. Okulların kapanması ve üniversite sınavının bitmesi sonrasında sezon en üst noktada başlar. 9 günlük bayram tatili de sezonun küçük bir provası oldu” dediler.

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer de ilçede gerekli tüm önlemleri aldıklarına dikkat çekerek, “İlçemizde nüfus 200 binlere çıkacak. Sezon gerçekten yoğun geçiyor. Biz zaten sezonun yoğunluk öngörüsü ile gerekli tüm önlemlerimizi almıştık. Sezonda misafirlerimizin hiçbir olumsuzluk yaşamayacaklarına ve ilçeden dinlenmiş ve mutlu bir şekilde ayrılacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle