Çınarcık’ta, “Karadeniz Rüzgarı” Esti

26 Temmuz 2022 10:46
Çınarcık’ta, “Karadeniz Rüzgarı” Esti

Çınarcık ilçesinde düzenlenen, “Karadeniz Şenlikleri” yoğun bir katılıma sahne oldu. Kemençe ve tulum eşliğinde oynanan horona ise yüzlerce kişi katıldı.

Çınarcık Hasanbaba Mesire alanında yapılan Yalova ve Çınarcık’ta yaşayan Karadenizlilerin yoğun ilgi gösterdiği “Karadeniz Şenlikleri” başladı. Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği Başkanı Murat Bayraktar’ın açılış konuşmasının ardından AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı ve Yalova Milletvekilimiz Ahmet Büyükmüş, 23. Dönem Trabzon Milletvekili ve MHP MYK üyesi Süleyman Latif Yunusoğlu, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel ve Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten konuşmalarını yaparak Karadeniz Şenliğine civar illerden katılan vatandaşları selamladılar.

Ardından başlayan Karadeniz Şenliklerinde Karadeniz rüzgarı Çınarcık ilçesine taşındı. Sanatçıların söylediği Karadeniz şarkıları, kemençe ve tulum eşliğinde oynanan Horonlarla şenlenen alan çevre illerden gelen vatandaşlarında katılımı ile adeta dolup taştı.

Karadeniz yöresel ürünler pazarı kuruldu
Şenlikler kapsamında bir de yöresel ürünler pazarı kuruldu. Pazarda Karadeniz yöresine özgü çok sayıda ürün şenliklere katılan vatandaşlara sunuldu. Buraya gelerek Karadeniz müziği ve halk oyunları eşliğinde eğlenen katılımcılar, Karadeniz yöresine özgü lezzetlerle de damaklarına şenlik yaşattılar. Oldukça ilgi gören pazarda, Mıhlama yapımında kullanılan peynir çeşitleri büyük bir ilgi gördü.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle