Çınarcık’ta İlköğretim Haftası Coşkusu

17 Eylül 2022 10:24
Çınarcık’ta İlköğretim Haftası Coşkusu

İlköğretim Haftası Çınarcık ilçesinde de düzenlenen bir törenle kutlandı. Törende gerçekleştirilen yarışmalar ise renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu.

İlköğretim Haftası dolayısıyla Çınarcık ilçesinde de kutlamalar gerçekleştirildi. Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ve Çınarcık Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak ile ilçe protokolünün de katıldığı program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile start aldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak yaptı. Eğitimin önemine vurgu yapan Karabacak, “Eğitim, toplumların hayatında vazgeçilmez bir ihtiyaç ve o toplumun geleceğini şekillendirmedeki en büyük güçtür. Tarihin her döneminde insanlığa değerler katan milletimizin daha müreffeh yarınlara ulaşması da eğitimle olacaktır. Bizler, eğitim gibi önemli bir alanda çalışıyor olmanın verdiği sorumluluk ile hayalleri ve ufukları sınırlarımızı aşan bir nesil yetiştirmek şiarı ile çıktığımız bu yolda ilçemizin merkezinden en uzak beldesine kadar çocuklarımıza ulaşarak onların eğitim ortamlarını ve imkânlarını iyileştirmeye, ilçemize yeni okullar kazandırmaya, eğitim binalarımızı yenilemeye devam ediyoruz” dedi.

Öğrencilerin şiirler okuduğu programda düzenlenen yarışmalar ise renkli görüntülerin oluşmasına yol açtı. Gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ise ödüllerini Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ve Çınarcık Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak verdiler.
Burada kısa bir konuşma yapan Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ise, “Bu çocuklar bizlerin, hepimizin geleceği. Bizim için çok önemliler. Yeni eğitim öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimize ve ailelerine, fedakar ve saygıdeğer öğretmenlerimize ve tüm ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
İlçe protokolü İlköğretim Haftası dolayısıyla Çınarcık İlkokulu’nda düzenlenen program sonrasında öğrencilerle sohbet etmeyi de ihmal etmediler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle