Çınarcık’ta Çalışmalar Hız Kesmiyor

Çınarcık’ta Çalışmalar Hız Kesmiyor

Çınarcık Belediyesi yaz sezonunun başlamasına ve ilçede nüfusun artmasına rağmen ilçedeki çalışmaları hız kesmeden sürdürüyor.

Bu kapsamda ilçede bakım ve onarım çalışmalarına paralel olarak park ve bahçe düzenlemeleri de yapılıyor.

Yalova’nın turizm merkezi olan Çınarcık ilçesinde yaz sezonu başladı. Yazlıkçılar iller arası seyahat kısıtlamasının kaldırılması ile birlikte ilçeye gelmeye başladılar. Genelde yaz sezonunda yazlıkçıların rahatsız edilmemesi için çalışmaların büyük bölümü askıya alınırdı. Ancak bu yıl çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Halkın yoğun olarak yer almadığı bölgelerdeki bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren belediye bu sayede bir taşla iki kuş vuruyor. Belediye ekipleri ilçe genelinde yıpranan hız kesicileri ve bariyerleri onararak ilçeye gelen araçların yavaş gütmesini ve bu sayede olası bir kazanın önlenmesini sağlıyorlar.

Park ve bahçeler çiçek açıyor
Öte yandan ilçede halkın sıkça kullandıkları park ve bahçeler de belediye çalışmalarından fazlasıyla nasibini alıyor. Ekipler parklarda ve bahçelerde çevre düzenlemesi ve mevsimlik çiçek dikim işlerini gerçekleştiriyorlar. Rengaren çiçeklerle bezenen parklar pandemi nedeniyle aylardır evlerinden çıkamayan vatandaşları ağırlıyor ve onların gönüllerince bir gün geçirmesine imkan sağlıyor.


Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle