Çınarcık Belediyesi’nden Ard Arda Çökmelere Jet Müdahale

03 Şubat 2023 09:05
Çınarcık Belediyesi’nden Ard Arda Çökmelere Jet Müdahale

Çınarcık ilçesinde Taşliman Mahallesi’nde kaldırımın çökmesinin ardından Ayderesi’ni çevreleyen duvarlarda da kısmi çökmeler yaşanması tedirginliğe neden oldu.

Çınarcık Belediyesi hemen olaylara müdahale ederken Yalova Valisi Muammer Erol da bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Çınarcık ilçesinde ard arda yaşanan çökmeler korkuya ve tedirginliğe neden oldu. İlk çökme olayı Taşliman Mahallesi’nde meydana geldi. Kaldırımda yaşanan çökmede lostra salonunun yarısı çukura gömüldü. Ardından ilçeden geçen Ayderesi’ni çevreleyen duvarların bir bölümü çöktü. Yaşanan olaylarda her hangi bir can kaybı ya da yaralanma meydana gelmedi. Çınarcık Belediyesi hızla harekete geçerek gerekli çalışmaları başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgelerde gerekli etüt çalışmaları yapıldı. Bu etütlere bağlı olarak Ayderesi ıslah çalışmasına başlandı. Çöken kaldırımın olduğu yerde de gerekli çalışmalara hızla başlandı. Olayların ardından Yalova Valisi Muammer Erol da bölgeye giderek Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’den bilgiler aldı. Çalışmaların yapıldığı yerlerde de inceleme yapan Vali Erol her hangi bir can kaybının ya da yaralanmanın yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle