Çıkmalar Haziran Ayında Yıkılıyor

Çıkmalar Haziran Ayında Yıkılıyor

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Gazipaşa Caddesi ve Bad Godesberg parkı üzerinde yer alan işletmelerinin çıkmaları Haziran ayı içerisinde kaldırılacağını söyledi.

Yalova gündeminin önemli maddelerinden birisi olan Gazipaşa Caddesi ve Bad Godesberg parkı üzerinde yer alan işletmelerinin çıkmalarının akıbeti konusunda son nokta konuldu. Yalova Belediye Meclisi Haziran ayı olağan meclisinin ilk oturumunda konuşan Yalova Belediye Başkanı vefa Salman çıkmaların kaldırılacağı zaman için tarih verdi. Başkan Salman, “Artık süre doldu” dediği konuyla ilgili olarak, “Sahildeki işletmelerin yasal olmayan çıkmalarının yıkılması için tanınan süre artık doldu. Bu çıkmalar Haziran ayı içerisinde yıkılacak ve sahil bu sayede rahatlamış olacak” dedi.

“Kardeş şehir ilişkilerini önemsiyoruz”
Haziran ayı olağan meclisi gündem maddelerinin görüşüldüğü ilk oturumla sürdü. Bu kapsamda Almanya’nın Rotenburg Necka Belediyesi tarafından 26-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek festivale katılacak meclis üyeleri de belirlendi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman başkanlığındaki heyete AK Parti grubu belediyenin maddi durumunun kötü olduğunu gerekçe göstererek isim bildirmedi. Bunun üzerine CHP Grubundan Emel Abacı, Yavuz Bingöl, Adil Ürekli, Muhammet Aydın, Halit Güleç, Cem İnci ve Zekiye Tanıl’ın gezide yer alacağı belirtildi.

Ardından söz alan Başkan Salman ise, “Yalova Belediyesi olarak kardeş şehir ilişkilerini önemsiyoruz. Bad Godesberg kenti ile 50, Tonami Kenti ile 30 yılı bulan krdeş şehir ilişkimiz var. 20’den fazla kardeş şehirimiz bulunuyor. O nedenle bu tip davetlere katılmak gerekli. Onlar da böylece bizim davetlerimize katılıyorlar ve kardeş şehir ilişkilerimizi ilerletiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

11 Haziran 2019 19:39
Evet bu kadar, kanunsuz yapilmis yikilmasi gerekir. Millet ust uste yuruyor neymis onlar 8 tane daha masa atacaklarmis disari, kardesim kanunlar cercevesinde dukkaninin buyuklugu yetmiyorsa git baska dukkan ac.