Çiftlikköy’de Türkülerin Gecesi

02 Temmuz 2019 10:43
Çiftlikköy’de Türkülerin Gecesi

Çiftlikköy Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun geleneksel yaz konserine Çiftlikköylüler büyük ilgi gösterdi.

Tansu Can şefliğinde Çiftlikköy Mokamp alanında gerçekleştirilen konseri Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar eşi Nursel Silpagar ile birlikte izlerken Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, AK Parti İlçe Başkanı Feridun Ünlü ve Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz da dinleyiciler arasında yer aldı.

Anadolu’nun dört bir yanından derlenen türkülerin seslendirildiği gecede izleyiciler türkülerle coştu. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da sahneye çıkarak seslendirdiği türkü ile Çiftlikköylülere sürpriz yaptı. Esat Kabaklı’nın ‘Bu Bayrak’ adlı eserini seslendiren Başkan Silpagar, türkülerin milletin sesi ve ortak duyguların ifadesi olduğunu ifade ederek, “Bayrak türküsü söyleyelim. Çünkü bu bayrağın öyle güçlü bir öyküsü var ki. Dünyanın her tarafında bir yardım varsa o yardımın sebebi Türktür, bayrağımızı şanlandıralım” dedi.

Başkan Silpagar ve Kaymakam Karabulut, konser sonrasında Şef Tansu Can’a koro adına çiçek ve fincan takımı takdim ederek tebriklerini ilettiler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle