Çiftlikköy’de Tufag Rüzgarı

05 Temmuz 2019 10:25
Çiftlikköy’de Tufag Rüzgarı

33’üncü Uluslararası TUFAG Halk Dansları Festivali’ne katılan 11 ülkenin ekipleri Çiftlikköy’de muhteşem bir gösteriye imza attı. Çiftlikköy’de Mokamp alanında gerçekleştirilen etkinliklere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

TUFAG’ın bu yıl 33'üncüsü gerçekleştirdiği uluslararası festivale katılan 11 ülkeden dansçılar, muhteşem gösterileriyle izleyenleri adeta mest etti. Karadağ ekibinin sahne almasıyla başlayan etkinliklerde Bosna Hersek, Bulgaristan, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuzey Osetya, Kuzey Makedonya, Meksika ve Yunanistan ekipleri yerel giysileri ve dans kareografileriyle sahnede renkli görüntüler oluşturdu. Gösteriler Çiftlikköylülerden büyük alkış aldı.

Ekiplerin sahne performanslarını sergilemelerinin ardından Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Hamit Akbulak tarafından TUFAG Başkanı Volkan Yılmaz’a plaket ve çiçek takdim edildi. 6 Temmuz’da Yalova’da yapılacak olan Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması ve Otantik Kostüm Yarışması’nda jüri tarafından belirlenecek oylama ile birinciler belli olacak.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle