Çiftlikköy’de Muhteşem Türk Sanat Müziği Konseri

09 Temmuz 2019 09:07
Çiftlikköy’de Muhteşem Türk Sanat Müziği Konseri

Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun Yaz konseri Çiftlikköylülerden büyük ilgi gördü.

Remzi Çelikyay’ın şefliğindeki koro, Zeki Müren’den Orhan Gencebay’a kadar büyük ustaların çeşitli Türk Sanat Müziği eserlerini coşkuyla seslendirirken, izleyicilerden de büyük alkış topladı.

Mokamp alanında yapılan konserde uşşak makamından hicaza, rast makamından nihavente zengin bir repertuardan oluşan eserleriyle Çiftlikköylülerin kulaklarının pasını silen ve renkli görüntüler sergileyen Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun konserini Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Ayşe Ertuna ve AK Parti İlçe Başkanı Feridun Ünlü de izledi.

Konserde izleyicilere çeşitli sürprizler yapan koronun ilk büyük sürprizi, Koro Başkanı Zekai Çakan ve eşi korist Mine Çakan’ın birlikte sahnede alarak Hatırla Sevgili adlı eseri seslendirmeleri oldu. Konserin ilerleyen dakikalarında 8 yaşındaki minik Aslıhan da sahneye çıkarak ‘Geçsin Günler Haftalar’ adlı eseri başarıyla icra etti. Konserin büyük sürprizi ise izleyiciler arasında bulunan Irak Kerkük Türkmenlerinden Yanar isimli genç kızın sahneye çıkarak Mehmetçik için Hakan Altun’dan ‘Bir Telefon’ adlı şarkıyı seslendirmesi oldu. Koro şefi Remzi Çelikyay’a sahneye çıkarak bir şarkı okumak istediğini ileten Yanar’ın isteğini kırmayan Şef Çelikyay ve Belediye Korosu, genç kızın şarkısına da eşlik etti.

Konser sonunda Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Ayşe Ertuna, Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar adına koroyu muhteşem performansından dolayı tebriklerini ileterek, Koro Şefi Çelikyay’a çiçek ve plaket takdim etti. Ertuna, “Başkanımız Ali Murat Silpagar’ın selamlarını sizlere iletiyorum, koromuzu onun adına tebrik ediyorum. Çiftlikköy Belediyemiz, her zaman sanatı ve sanatçıyı desteklemeye devam edecek” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle