Çiftlikköy’de Coşkulu 23 Nisan

Çiftlikköy’de Coşkulu 23 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Çiftlikköy’de coşkulu bir şekilde kutlandı.

23 Nisan Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliklere, Yalova Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan, Garnizon Komutanı Pilot Albay Zeki Koltukoğlu, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ile ilçe protokolü, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

“DEVLETİMİZİ KURANLARI ŞÜKRANLA ANIYORUZ”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, “Bugün toprakları yağmalanan bir ulusun, düşmanları atmak için and içtiği bir gündür. Bugün o acılı günlerin, o sefaletin ardından ilelebet payidar kalacak devletimizi kuranları şükranla anıyoruz. Vakit akılla, ahlakla, adapla, sağduyuyla, vicdanla, adaletle, birlik ve beraberlikle muasır medeniyet sürecini aşma vaktidir. Bayramınızı bu duygularla tebrik eder, dünya durdukça yepyeni meydanlarda, bu bayramların yepyeni umutlarla bizi ecdad kabul eden nice nesiller tarafından coşkuyla kutlanmasını Yüce Allah’tan diler, sevgi ve saygılarımı sunarım. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN RENKLİ GÖSTERİLER

Öğrenciler tarafından bayram şiirlerinin okunmasının ardından müzikal gösteri alkış toplarken, öğrencilerinin sergilediği halk oyunları performansı vatandaşları coşturdu.

Çeşitli branşlarda gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından hediyeleri ve kupaları verildi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, bayram dolayısıyla yayınladığı mesajda; “Çocuklar sizler, Türkiye’yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gidecek; ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancımız tamdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle