Çiftlikköy, Kahkahaya Doydu

Çiftlikköy, Kahkahaya Doydu

Yalova'nın Çiftlikköy ilçesi Belediyesi Kültür Merkezi (ÇKM) Tiyatro Grubu’nun sahneye koyduğu "Komedi Harekatı" izleyicileri kahkahaya boğdu.

Ferit Bulut yönetiminde çalışmalarını sürdüren ÇKM Tiyatro Grubu, "Komedi Harekatı" ile yeniden "Perde" dedi. "Sınav", "Büyümüş de Küçülmüş", "Almancı", "Ayılar" ve "Erkin&Koray 2" adlı skeçlerle izleyicilerin karşısına çıkan genç tiyatrocular salondan büyük alkış aldı. Genellikle doğaçlama olarak sahneye koydukları skeçlerle bütün salonu kahkahaya boğan grup, yaklaşık 2 ay boyunca süren hazırlıklarının meyvesini aldı. Gruba, ÇKM Müdürü Süleyman Tamer Balkaş da yazdığı "Sınav" isimli skeçle katkıda bulundu.

Tiyatro eğitmeni Ferit Bulut, “Bu bölümde sadece ÇKM öğrencilerinin performansı izleyiciyle buluştu. Bir çoğu ilk kez sahne tecrübesi kazandı. Önümüzdeki günlerde yeni oyunlarımızda çıtayı yükselterek karşınıza gelecekler. Bizleri yalnız bırakmayıp izleyen hepinize teşekkür ederim. Alkışlayan elleriniz nasır tutmasın" dedi. Tempoyu düşürmeden çalışmalarına devam eden ÇKM Tiyatro grubu öğrencileri yıl sonunda sahneleyecekleri yeni oyunun hazırlıklarına ara vermeden başladı.

ÇKM Müdürü Süleyman Tamer Balkaş, açıldıkları günden bu yana Yalova’nın ilk aktif kültür merkezi olma özelliğini sürdürdüklerini kaydetti. Şehirleşme ve gelişme yolunda büyük adımlarla ilerleyen Çiftlikköy’ün en önemli ihtiyaçlarından birinin kültür merkezi olduğunu, bunun da en büyük kanıtının kurslara ve etkinliklere gösterilen ilgi olduğunu kaydeden Balkaş, “Çiftlikköy ilçesi ortaya konulan çalışmalardaki katılımların hızla artması ile mevcut salonlara sığılmadığı ve daha büyük salonlara gereksinim duyulduğu hissedilmeye başlandı.Son oyunda bunun en güzel kanıtıydı. Çok sayıda izleyici salonun tıklım tıklım dolmasından dolayı geri dönmek zorunda kaldı. ÇKM, 3. Yılında da daha çok kitleye hizmet etmek için mevcut imkanlar doğrultusunda sanatı ve sanat severleri buluşturmaya devam edecektir” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle