Çiftçiye 2-3 Ay İçinde Su Verilecek

Çiftçiye 2-3 Ay İçinde Su Verilecek

Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz  Ortaburun Göletinden çiftçilere su sağlayacak hattın bakımının 2-3 ay içerisinde tamamlanacağını ve su verilme işleminin başlatılacağını duyurdu. 

Ortaburun'da ki çiftçilerin sulama suyu taleplerine cevap Yeşil Körfez Su Birliği'nden geldi. Bir açıklama yapan Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz, "DSİ’ ye  ait olan henüz devri bize geçmemesine rağmen yüklenici firmanın işi teslim etmeden iflasını gerekçe göstererek işi bırakmasından dolayı, biz o bölgenin insanları yani çiftçilerin mağdur olmaması için her türlü desteği sağlıyoruz, gerek teknik ekibimizle gerekse de eksik olan işleri tamamlamak için yapılması gereken ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Ortaburun göleti bizim içinde çok önemli bir yerdir. Buradan çiftçilerimize vereceğimiz suyla Gökçe barajında içme suyumuzu korumuş olacağız. İçme suyu ile Sulama yapılması önlemiş olacağız. Sulama Suyu ile sulama yapılması, içme suyu ile evsel ihtiyaçların karşılanmasını sağlamak en büyük hedefimizdir" dedi.

2018 yılında su verilecek
Ortaburun sulama suyu göletinde tutulan suyun çiftçiye ulaşmasını sağlayacak hata çalışmaların sürdüğünü dile getiren Nergiz açıklamasını şu şekilde sürdürdü, "27.5 km uzunluğu olan hattın kontrol edilmeden eksikleri giderilmeden kullanmayı bırakın devir almamız bile mümkün değil. Bundan dolayı kendi imkanlarımızla Dsi’ ye destek vererek bu sorunu 2-3 ay içerisinde tamamlayıp 2018 yazında Ortaburun  Göletinde tüm eksikleri tamamlamak  ve çiftçilerimize su vermek amacındayız.

Ortaburun göletini  Dsi’ den devir aldığımız andan itibaren Yeşil Körfez Su Birliği olarak sayaç takmaya, abone yapmaya, su vermeye hazırız. Kendi alt yapı çalışmamız bitmiş olup, Koruköy’ de irtibat için ofis hazırlanmış, görevlendirdiğimiz personellere görev dağılımı yapılmış durumdadır.

Bu konuda başta çiftçilerimiz olmak üzere herhangi bir spekülasyona düşülmemesi ve kamuoyunun bu konu üzerinde hassasiyetle durduğumuzu bilmesini arzu ediyoruz"

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle