“Çiçekçilik Fuarı’nı Nisan Ayında Düzenlemek İstiyoruz”

17 Kasım 2023 08:44
“Çiçekçilik Fuarı’nı Nisan Ayında Düzenlemek İstiyoruz”

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Cemil Demiryürek yıllardır sık sık gündeme gelen ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Yalova Çiçekçilik Fuarı için net bir tarih verdi.

Demiryürek, sektör temsilcileri ile anlaşıldığını Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi’nden de ortak karar çıkması halinde fuarın Nisan ayında gerçekleştirileceğini söyledi.

Yıllar önce düzenlenen ancak sonrasında başka illere kaptırılan Çiçekçilik Fuarı Yalova’ya yeniden geri dönüyor. Uzunca süredir konuşulan ve Yalova gündeminde her zaman kendisine bir yer bulan fuar ne yazıkki bir türlü hayata geçirilemiyordu. Bu anlamda somut adım YTSO’dan geldi. YTSO Başkanı Cemil Demiryürek çiçekçilik sektörünü temsilen Garden A.Ş yönetimi ile bir araya gelerek farın Yalova’da yeniden düzenlenmeye başlaması konusunda görüş birliğine vardı. Ardından konu Yalova Valisi Dr. Hülya kaya ve Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a da aktarıldı. Fuarla ilgili müjde gibi açıklamalar yapan YTSO Başkanı Cemil Demiryürek, sektör temsilcileri, İl Özel İdaresi ile ortak noktada buluştuklarını Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi’nin alacağı ortak kararı beklediklerini ifade etti. Demiryürek, “Garden A.Ş Yönetim Kurulu ile YTSO olarak bir toplantı gerçekleştirdik. Burada Sapanca Süs Bitkileri Fuarına gittiğimde 40 katılımcıdan 25 tanesinin Yalovalı firmalar olduğunu söyledim. Yalovalı firmalarımız da bize orada bu fuarı neden Yalova’da yapmıyoruz dediler. Ben de onun üzerine Garden A.Ş başkanını ziyaret ettim. Onların Fatih Caddesi sonunda hazırladıkları yerde Fuarı yapmayı teklif ettim. Hatta sonrasında da bunu bir çiçek festivaline çevirelim yanına Aronya’yı da katalım dedik. Garden A.Ş Yönetimi de buna sıcak baktı ve ortak bir karar aldık. Sektör temsilcileri bu teklifi kabul ettiler. Biz oda olarak işin içinde olmayı çok arzu ediyoruz. Hatta bu işin başında olacağız. Özel İdare Genel Sekreterimizle de görüştük. O da bizimle birlikte bu organizasyonda yer alacaklarını ifade etti. Yalova Belediye Başkanı ve Yalova Valisi de bu konuda bir toplantı gerçekleştirdiler. Nisan ayının son haftasında bu fuarı düzenlemek gibi bir planlama yaptık. Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi’nden de bu anlamda ortak karar çıkarsa eğer Nisan ayında hayata geçiririz. Biz Yalova’yı tanıtmak ve turizm kapasitesini arttırmak adına çalışıyoruz. Bu fuarın ve sonrasında düzenlenecek olan çiçekçilik festivalinin de bu anlamda çok büyük bir etkisinin olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle