Çiçekçilik Fuarı Geri Dönüyor

16 Kasım 2021 09:44
Çiçekçilik Fuarı Geri Dönüyor

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan, düzenlenecek olan Çiçek Festivali ile birlikte Çiçekçilik Fuarı’nın da yeniden Yalova’da açılacağı müjdesini verdi.

Yalova Valiliği, Yalova Belediyesi ve İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Garden A.Ş, SÜSBİR ve SASBÜD tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan Çiçekçilik Festivali’nde büyük bir gelişme daha yaşandı. Yıllardır Yalova’da kurulmayan ve sürekli olarak ilde yeniden açılmasının faydaları vurgulanan Çiçekçilik Fuarı da yeniden geri geliyor. Müjdeli haberi YTSO Başkanı Tahsin Becan verdi. Becan hazırlıkların hızla sürdüğünü vurgulayarak, “Yalova’nın tanıtımı, sektörel gelişimi, ve ekonomisi açısından çok büyük önemi olan Çiçekçilik Fuarı’nı da Çiçek Festivali’ne dahil ettik. Bu anlamda paydaşlarımız olan Garden A.Ş, SÜSBİR ve SASBÜD ile birlikte hız kesmeden çalışıyoruz. Yalova Valiliği, Yalova Belediyesi ve İl Özel İdaresi de destek veriyor. Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında Festival ve Fuarı düzenleyeceğiz. 2022 yılına yetiştiremeyebiliriz ama 2023 yılında mutlaka bu organizasyonlara ev sahipliği yapacağız” dedi.

Yalova’nın tanıtımı yapılacak
Fuarın sadece çiçekçilik sektörünün gelişimini hedeflemediğini vurgulayan Becan, “Fuar ve festivalin 4 gün boyunca sürmesini planladık. Bu süreçte konserler ve etkinlikler de gerçekleştirilecek. Yani 4 gün boyunca bu ilin kalbi fuar ve festival alanında atacak. Ayrıca fuara katılan yerli ve yabancı firmaların yetkililerine de Yalova’nın tanıtımını yapacağız. Bu insanlar ülkelerine ya da illerine döndüklerinde Yalova’nın tanıtımını da yapacaklar” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle