“CHP’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı Hasan Sever”


Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce seçim irtibat bürosunda yapılan toplantı ile Kadıköy Belediye Başkan adayının Hasan Sever olduğunu açıkladı.

Toplantıda konuşma yapan Muharrem İnce, ”Şu ana kadar Cumhuriyet Halk Partisi olarak il genelinde 13 Belediye başkan adayını açıkladık. Şimdi bir tanesini daha açıklıyorum Kadıköy Beldemizin Belediye Başkan adayı 1958 Kadıköy doğumlu Hasan Sever’dir” dedi.

Yalova Valisi Mehmet Ersoy’un açıklamasının kısmen doğru olduğunu ancak açıklamada hatalı kısımlarında olduğunu dile getiren Muharrem İnce, ”Yalova Valisinin açıklamaları ezici ve önemli şekilde doğrudur. Ancak yapılan açıklamada Sayın Valinin yanlışları da bulunmaktadır. Şuan ki Belediye Başkanının, aday adayı iken bilboard ve afiş asmasını kabul edebiliriz. DP adayı da afişlerini astı. Biz burada büromuzun önünde afiş astık diye sorun oldu. Benim kimseye ne bir kızgınlığım ne de kinim vardır. Sayın Valiye şunu söylüyorum Türküleri yapanlar yasaları yapanlardan daha güçlüdür. Çünkü daha fazla tanınırlar. Şuanda sokağa insek ve 100 kişiye sorsak 100 kişide yapılanların haksız olduğunu söyleyecektir. Seçimlere giden bu yol daha da çok sertleşecektir. Ertan Şener’in afişlerini indireceksin, Yakup Koçal’ın afişlerini indireceksin, Barbaros Binicioğlu her yeri süsleyecek, sonra ben devletin Valisiyim diyeceksin. Bu iş böyle olmaz. Daha da sertleşecektir. Hangi kanunun neresinde var bu.” dedi.Vali Ersoy Belediye Başkanı Binicioğlu’na Ceza Kesmelidir


Kaldırımların ortasına konulan bilboardlardan dolayı Vali Ersoy’un Belediye Başkanı Binicioğlu’na ceza kesmesi gerektiğini savunan İnce, “İstanbul Caddesi’nde, Gazipaşa Caddesi üzerinde şuan ki Belediye Başkanının koca koca bilboardları durup kaldırımları işgal ediyor. Ben soruyorum o bilboardların kirasını kim ödüyor? Afişleri kim bastırıyor? Barbaros Binicioğlu kendi mi ödüyor yoksa Belediyenin kasasından mı çıkıyor bu paralar? Bunları sormalı Vali. Sayın Valim 6 yıldır kamu görevlisiyim. Bende devletin imkânlarıyla bilboard istiyorum ben de icraatlarımı Yalova’nın dört bir yanında anlatacağım. Biz yasalara saygılı bir partiyiz. Sabrımız sınanıyor. Sabrımızın sonunun olduğunu duyuruyorum. Ben kimseye meydan okumuyorum. Medeni ölçüler içerisinde devletin yetkililerini uyarıyorum bu benim görevim. Bu bilboardlara DP adayı neden suskun kalıyor. Çünkü beş yıl öncede aynısını kendi yapmıştı. İşte bu yüzden sesini çıkaramıyor. Yalova Valisi kaldırım işgalinden dolayı Yalova Belediye Başkanına ceza kesmelidir. Seçime daha 60 gün var. 30 Mart sabahı herkes görecektir. Kocaeli’de Sefa Sirmen, İstanbul’da Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova’da ise Ertan Şener Belediye Başkanı olacaktır. Şimdiden söz veriyorum Ertan Şener belediye başkanı olduktan beş yıl sonra bu haksız rekabeti yapmayacaktır. Yalova Belediyesinde partizanlık uygulaması olmayacaktır. Yalova Belediyesinde ve Yalova’da adil olacağız” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle