CHP’den Zamlara Tepki

18 Temmuz 2023 10:52
CHP’den Zamlara Tepki

CHP Yalova il Başkanı Muttalip Tunç ve yönetim kurulu üyeleri, 81 ilde eş zamanlı olarak yaptıkları basın açıklamasıyla zamlara tepki gösterdiler.

CHP Yalova il Başkanı Muttalip Tunç ve yönetim kurulu üyeleri, bir biri ardına gelen zamlara dikkat çekmek için, 81 ilde eş zamanlı olarak Yalova İl Binasında bir basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasında konuşan CHP Yalova il Başkanı Muttalip Tunç, AKP iktidarında iki Türkiye olduğunu belirterek, birinin Saray’ın Türkiye’si, diğerinin ise vatandaşın Türkiye’si olduğunu söyledi. Tunç, Saray’ın Türkiye’sinde halkın yaşadığı sorunların görülmediğini, vatandaşın Türkiye’sinin ise zam üstüne zam, vergi üstüne vergi, borç üstüne borç ile yangın yerine döndüğünü ifade etti.

Tunç, AKP iktidarının “Türkiye’yi uçuracağız” dediğini ancak sefalet liginde ilk 10’a soktuğunu, sosyal yardımlardan yararlanarak hayata tutunmaya çalışan hane sayısını 4,5 milyona çıkardığını, halka çay kaşığıyla verdiğini kepçeyle aldığını, 85 milyonu 5’li çetelere mahkum ettiğini vurguladı.

Tunç, bu zulüm karşısında ezilen vatandaşlara seslenerek, Türkiye’yi Neron’dan kurtaracak, yangını söndürecek olan partinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu kaydetti. Tunç, “Biz halkın partisiyiz. Saray ile halk arasındaki duvarı biz kaldıracağız. Halkın iktidarını biz kuracağız.” dedi.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ahmet Akyol

18 Temmuz 2023 19:42
Anlamadım; ana muhalefet partisinin zamlara tepkisi bu mu?