CHP’den, “Zafer Bayramı” Yürüyüşü

CHP’den, “Zafer Bayramı” Yürüyüşü

Ülke genelinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın korona virüs tedbirleri dolayısıyla kısıtlı törenlerle kutlanmasına karar verilmesine tepki gösteren CHP Yalova İl Başkanlığı Yalova’da geniş katılımlı bir Zafer Bayramı Yürüyüşü gerçekleştirdi.

CHP Yalova İl Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıldönümünü bir yürüyüş düzenleyerek kutladı. Yürüyüşe çok sayıda vatandaş ellerinde meşalelerle katıldı. CHP Yalova İl Binası önünden başlayan yürüyüş Gazipaşa Caddesi’ni müteakiben ilin ana arterleri geçilerek Cevdet Aydın Parkı’nda sona erdi. Yürüyüşe katılanlara vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.  Yürüyüş sonrasında vatandaşlara hitap eden CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, 15 Temmuz’un ve Malazgirt Zaferi’nin görkemli törenlerle kutlanmasına rağmen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın korona virüs tedbirleri kapsamında sadece Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile kutlanmasını eleştirdi. 30 Ağustos’un Kurtuluş Savaşında ki önemine de değinen Gürel başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere canını bu vatan için seve seve veren tüm şehitleri de rahmet ve minnetle andıklarını dile getirdi.
CHP’nin, “Zafer Yürüyüşü” ne Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ile gençlik, kadın kolları başkan ve üyeleri ile çok sayıda partili de katıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle