CHP’den TRT Hakkında Suç Duyurusu

13 Temmuz 2023 13:55
CHP’den TRT Hakkında Suç Duyurusu

CHP, TRT ve TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP Yalova İl Başkanı Muttalip Tunç, TRT’nin CHP’yi yok sayan veya kötüleyen yayınlar yaptığını, halkın haber almasını engellediğini ve siyasi haklarını kullandırmadığını söyledi.

CHP genel merkezinin kararı ile 81 ilde CHP il başkanlıkları TRT ve TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bu çerçevede CHP Yalova İl Başkanı Muttalip Tunç ve yönetim kurulu üyeleri de Yalova adliyesinde suç duyurusunda bulunduktan sonra bir basın açıklaması yaptılar.

Tunç, yaptığı açıklamada, TRT’nin kamusal görevini kötüye kullandığını iddia etti. Tunç, “TRT Devletin ve Milletin Kuruluşudur. Hepimizin vergileriyle gelir elde etmektedir. Buna karşın çok uzun süredir CHP’yi yok sayan veya kötüleyen yayınlar yapmaktan geri durmamaktadır.” dedi.

Tunç, TRT Kanunu’nun TRT kanallarının yayınlarında tarafsız davranmasını hükmettiğini ancak mevcut TRT yönetiminin bu yükümlülüğünü yerine getirmediğini savundu. Tunç, “Özellikle seçim dönemi boyunca TRT, devlet televizyonu olarak değil, AKP’nin propaganda makinesi olarak çalışmıştır. Genel Başkanımızı ve Partimizi yok sayan zihniyetin demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçtiğini belirtmek isteriz.” diye konuştu.

Tunç, TRT ekranlarında CHP ile ilgili yapılan haberlerin çoğunun olumsuz olduğunu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarının ya hiç yayınlanmadığını ya da kesilerek yayınlandığını öne sürdü. Tunç, “Seçim boyunca CHP’nin ve Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi reklamları, TRT ekranlarında Recep Tayyip Erdoğan’ın çok altında yayınlanmıştır. Bunların da çoğu gündüz kuşağında yayınlanmıştır.” Şeklinde konuştu

Tunç, tüm bu konular nedeniyle halkın haber almasını engelleyen, siyasi haklarını kullanmalarına ve duyurmalarına izin vermeyen, görevini kötüye kullanan TRT Genel Müdürünü bugün savcılığa şikayet ettiklerini bildirdi. Tunç, “Adalet arayışımız ve yürüyüşümüz sürecek.” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle