CHP’den, “Milletin Sesi “Mitingine Büyük Destek

26 Temmuz 2022 10:45
CHP’den, “Milletin Sesi “Mitingine Büyük Destek

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel ve CHP Yalova merkez, ilçe ve belde teşkilatlarından kalabalık bir grup CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile Balıkesir’de gerçekleşen, “Milletin Sesi” mitingine katıldı.

Milletin Sesi mitinglerinin üçüncüsü Lozan’ın yıldönümünde Balıkesir’de Kuvâ-yi Milliye Meydanı'nda gerçekleştirildi. Mitinge CHP Yalova Teşkilatı yoğun bir katılımla destek verdi. CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, CHP İl Yöneticileri, CHP İlçe ve belde başkanları ile partililer bir otobüsle Balıkesir iline gittiler. Meydanda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılayan CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel ve beraberindekiler ardından Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinledir. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmasında ise halka, “Bizimle birlikte yürüyün” diye seslenerek, “Beş cente muhtaç bir Türkiye gerçeği var bugün. Türkiye kanla gözyaşıyla kuruldu. Bu gerçekten yola çıkmamız lazım. Bu ülkenin bir itibarı, bir saygınlığı var. Bütün mazlum milletlere örnek olma pozisyonu var. Devletin dini adaletse adaleti yeniden getirmek zorundayız. Hangi görüşten olursa olsun herkes hak, hukuk, adalet diyor. Bu ülkeye hakkı, hukuku, adaleti mutlaka getireceğiz. Bize inanın. Rüşvet alan büyükelçilere de hesap soracağız. Uyuşturucu baronları onlarla mücadele edeceğiz. Uyuşturucu baronları ile fotoğraf çektirenlere de hesabını soracağız. Birlikte mücadele etmek zorundayız. Bir kez daha söylüyorum bize inanın, gize güvenin, bizimle yürüyün. Hak, hukuk, adalet için bizimle yürüyün” diye konuştu.

Mitingin CHP’nin iktidar yürüyüşünü bir kez daha gözler önüne serdiğini ifade eden CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel ise, “CHP Yalova İl Teşkilatı olarak genel Başkanımızın Balıkesir’de gerçekleştirdiği mitingine destek verdik. Kendisini karşılama ve Yalovalıların selamlarını iletme şansımızda oldu. Kendisini Yalova’ya davet ettik” diye konuştu.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle