CHP’den Danıştay Atağı

CHP’den Danıştay Atağı

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın İçişleri Bakanlığı kararı ile görevinden uzaklaştırılmasına CHP kanadı Danıştay’a başvurarak itiraz etmeye hazırlanıyor.

Edinilen bilgilere göre İçişleri Bakanlığı kararı Salman’a yazılı olarak tebliğ edildi. Böylece Salman’ın belediye ile ilişiği resmen kesilmiş oldu. CHP Genel Merkezi’nden avukatlar da Yalova’ya giderek karara itiraz edilmesi için Salman ile birlikte çalışmalara başladı. CHP’nin ilk olarak, bakanlığın kararının iptali istemiyle Danıştay’a başvuracağı öğrenildi. Ardından ise “kararın hukuka aykırı olduğunu” vurgulayan geniş katılımlı bir basın açıklamasının planlandığı bildirildi. CHP temsilcilerinin de Yalova konusunu gündemde tutmak için özellikle sosyal medya üzerinden faaliyet yürüteceği kaydedildi.

Yalova’daki tartışmaları değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, şunları söyledi, “Belediye Başkanımızın görevden alınması kesinlikle hukuki değil, tamamen siyasi bir hamledir. Belediye başkanımız, belediyede yaşanan yolsuzlukla ilgili üzerine düşeni yapmıştır. Muhasebede görevli bir çalışan zimmetine para geçirmiştir, belediye başkanımız da bunu öğrenir öğrenmez suç duyurusunda bulunmuş, gerekli tüm işlemleri yaptırmıştır. Başkanımızın burada en ufak bir sorumluluğu ya da imzası yoktur. Bu olayı, belediye başkanımıza kadar taşımanın amacı sadece siyasidir”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle