CHP’de Delege Seçimleri Başladı

CHP’de Delege Seçimleri Başladı

CHP Yalova İl Teşkilatı olağan kongresi öncesinde delege seçimlerinin startını verdi. İl merkezi ve ilçeler ile beldelerde kurulan sandıkların başına giden partililer tercihlerini kullandılar.

CHP’de kongre sürecinin en önemli ayağı olarak kabul edilen delege seçimleri başladı. Bu kapsamda ilçe ve beldelerde delege seçimleri gerçekleştirildi. Merkez ilçe delege seçimlerinde ise 3 liste kıyasıya yarıştı. Mahalle bazında gerçekleşen delege seçimlerinde sandık başına giden parti üyeleri tercihlerini belirleyen oy pusulalarını sandığa bıraktılar. Oldukça çekişmeli geçen delege seçimleri de merkezdeki 12 mahallenin 6’sını ise Mehmet Gürel başkanlığındaki kırmızı liste kazandı. Sarı liste 4 mahallede, beyaz liste ise 2 mahalle de seçimi kazandı.

Gürel İl Başkanlığına göz kırptı
Yalova’da kongre de il başkanlığına aday olacağına kesin gözü ile bakılan Mehmet Gürel’in ise delege çoğunluğunu eline geçirmesi başkanlık yolunu yarıladığı yönünde de yorumlandı. Yapılacak kongrede delege dağılımında bir sürpriz yaşanmaması durumunda Mehmet Gürel’in il başkanlık koltuğuna oturacağı düşünülüyor.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle