CHP “Mehmet Gürel” Dedi

CHP “Mehmet Gürel” Dedi

CHP Yalova İl Kongresi RDKM’de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede Mehmet Gürel CHP Yalova İl Başkanı seçildi.

CHP’de kongre süreci Yalova İl Kongresi ile tamamlandı. CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak’ın yeniden aday olmadığı kongreye Mehmet Gürel başkanlığındaki tek liste aday oldu. Kongrede divan başkanlığını CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yaptı. Kongrede söz alan Muharrem İnce partililere hitap etti. İnce, “NATO toplanmış, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplanmış, sen TBMM'yi neden toplamıyorsun? Neden Salı gününe sarkıtıyorsun Hem S-400 alacaksın Rusya'dan, hem NATO'dan yardım isteyeceksin. Böyle bir mantık olabilir mi? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gece 03.00'te açıklandı resmi sonuçlar, ben 9 saat sonra açıklama yaptım.36 şehit var, Cumhurbaşkanı 36 saat yok ortalıkta. 30 Ağustos 1922´den bu yana bu topraklarda ordumuz hiç mağlup olmadı. Kıbrıs´ta mağlup olmadı, teröre karşı mağlup olmadı, şimdi en kritik günlerden geçiriyoruz. Ordumuzun moralini bozmayacağız, gerçekleri söylemeye devam edeceğiz. Memleketi siz yönetiyor olabilirsiniz ama memleket sadece sizin değil. Hiçbir Mehmetçiğimin moralinin bozulmasını istemiyorum. Ben devleti yöneten siyasetçilere sesleniyorum, askerlere değil. Bu ülkede her 10 kişiden biri yabancı. Iraklı var, Afgan var, Pakistanlı, Suriyeli, Libyalı var. Suriye bizim komşumuz, orada bir problem olduğunda ben de Cumhurbaşkanı olsaydım gelecek olan kadınlara, çocuklara, yaşlılara Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak yardım ederdim. Buna itirazım yok ama 500 bin savaşacak yaşta Suriyeli İstanbul, Yalova, İzmir sokaklarında gezerken 20 yaşındaki Mehmetimizin İdlip´de şehit olmasını kabul edemem. Cumhurbaşkanısın, kabul ediyoruz, millet seçti. İYİ Parti´ye, MHP´ye, BBP´ye bilgi veriyorsun ana muhalefet genel başkanına tenezzül etmiyorsun. Sevmeyebilirsin, kırgın olabilirsin, devlet yönetmek başka bir şeydir. Bilgi vermeye mecbursun. Sorunları çözmek yerine sorunları çoğaltarak bu memleketin başını selamete kavuşturamayız. Biz askerlerimize saldırıyı rejim mi yaptı, Rusya mı yaptı? Hala bunu Rusya yaptı diyemiyoruz” dedi“ dedi.

Ardından söz alan CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak ise, görev süreci içerisinde kendisi ile uyum içerisinde çalışan tüm yöneticilere ve partililere teşekkür etti. Ardından sandık başına giden CHP delegeleri Mehmet Gürel başkanlığındaki tek listeyi kabul etti. Mehmet Gürel’in listesinde ise şu isimler yer aldı; Mustafa Arslan, M.Samet Balgız, Büşra Beyin, Feza Deveci, Handan Fırat, Sinan Giray, Kadir Koyuncuoğlu, Rasim Kudu, Nurten Özbakır, Cem Sadıker, Serbülent Sağlam, Kemal Sürel, Zeynal Şahin, Serkan Tanrıkulu, Gülşah Taşçı, Burak Tavşan, Murat Tiryaki, Muttalip Tunç, Ayla Yakut, Suat Yıldırım
Genel Kurul Delegeleri; Cüneyt Çalışkan, Erdem Doğancı, Mehmet Gürel, Muharrem İnce, Avni Kurt, Vefa Salman

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle