CHP Gençlik Kolları Kongreleri Sürüyor

CHP Gençlik Kolları Kongreleri Sürüyor

CHP Yalova İl Teşkilatı merkez ilçe ile birlikte Altınova, Çiftlikköy ve Çınarcık ilçe Gençlik Kolları kongrelerini tamamlayarak, başkan ve yönetim kurullarını belirledi.

CHP İl Kongresine doğru gidilen süreçte tüm ilçe kongrelerini tek tek tamamlıyor. Bu kapsamda  Altınova, Çiftlikköy, Çınarcık ve Merkez İlçe Gençlik Kolları başkan ve yönetimleri belli oldu. İlk İlçe Gençlik Kongresi Altınova'da gerçekleştirildi. Altınova'nın CHP'li gençleri Mert Denizli isminde birleşerek ilçe gençlik kolları başkan ve yönetimini belirlediler. CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Erdem Doğancı'nın divan başkanlığında gerçekleştirilen kongre sonrasında önce ki dönem CHP Gençlik Kolları Başkanı olan İlkay Kangal'a teşekkür eden Doğancı yeni başkan Denizli ve ekibine de başarılar diledi.

CHP Çınarcık İlçe Gençlik Kolları Kongresi de gerçekleştirildi.  Divan Başkanı olarak kongreye hitaben açış konuşması yapan  İl Gençlik Kolları Başkanı Erdem Doğancı, Eski İlçe Gençlik Kolu Başkanı Anıl Çengel'e referandum boyunca yaptığı çalışmaları için teşekkür etti. Doğancı Çınarcık'ta yaşanan başarının gençlerin özverili çalışmalarının sonucu olduğunu dile getirdi. Referandum da merkez de Hayır oylarının ağırlıklı çıkması bu özveriyle yapılan çalışmaların sonucudur" dedi.
ÇInarcık ilçesinde gerçekleşen kongrede ise Recep Çevik başkanlığa seçildi. Kongre de İlçe Başkanı Ali Zara, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nimet Şengül Çevik'te hazır bulundu.

Kongre takvimini sürdüren CHP İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Çiftlikköy İlçe Gençlik Kolları kongresini gerçekleştirdi. Yeniden İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına aday olan Savaş Kaşıkçı'nın tek aday olarak girdiği seçim sonucunda Kaşıkçı bir dönem daha başkanlığa seçildi. Divan Başkanlığını Erdem Doğancı'nın gerçekleştirdiği  kongrenin sonucunda kısa bir açıklamada bulunan Kaşıkçı Pir Sultan Abdal’ın, "Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan" dizelerini aktararak Çiftlikköy’de partiyi başarıya ulaştıracaklarını söyledi. Kaşıkçı, “Haramilerin saltanatını yıkacağız” diye konuştu. Kongreye gençlik kolu üyeleri, CHP İl Genel Meclis Üyesi ve İl Sekreteri Bahar Doğan,İlçe Başkanı Nedim Güler,Kadın Kolları Başkanı katıldılar.

CHP Merkez İlçenin Kongresi gerçekleştirildi. Kongreye Eski  Merkez İlçe ve İl Genel Meclis Üyesi Ertan Şener, Merkez İlçe Başkanı Tamer Sönmez, bazı il ve ilçe yöneticileri, İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataç da katıldı. Eski Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çabuk'un kısa teşekkür ve başarı dilekleri konuşmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Divan Başkanlığı için gençler İl Gençlik Kolları Başkanı Erdem Doğancı'yı önerdiler. Divan oluşumundan sonra kısa bir konuşma yapan Doğancı "Ülkemiz çok zor dönemlerden geçiyor. En fazla ezilen kim oluyor derseniz, düşünmeden gençler diyebiliriz. Bu yüzden biz gençlerin güçlü olmasının yolu örgütlü olmaktan geçiyor. Kimse bize altın tepsi içinde geleceğimizi sunmuyor arkadaşlar. Bu geleceği bizler istediğimiz şekilde çağın normlarına uygun biçimlendirmek zorundayız. Bizler için oluşturulan genç kotalarını doldurmak zorundayız. Sadece kota boşluğunu değil isteklerimizle ve düşüncelerimizle de doldurmalıyız. Bunun için sizlerden istediğim tek şey bir arkadaşınızı partimize kazandırmak olmalıdır. Üye yapamazsanız da görüşlerinizi benimsetmeli siniz. Bunu yapabileceğinize inanıyorum. Eski yönetici arkadaşlarımıza bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek başkan ve yönetimine de başarılar diliyorum." dedi.

Konuşma sonrasında tek liste ile gidilen seçimlerde Cihan İsmet Yıldırım ve ekibi Merkez İlçe Gençlik Kolları yeni yönetimini oluşturdular.

CHP Yalova İl Teşkilatı, CHP Yalova İl Gençlik Kolları kongresinin ise 2018 yılı Ocak ayı içerisinde gerçekleştirileceğini duyurdu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle