Çevre, Doğa Ve Hayvanları Koruma Polisi Görevde

Çevre, Doğa Ve Hayvanları Koruma Polisi Görevde

Yalova Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği faaliyetlerine başladı.

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polislerinin tanıtımı vatandaşlara sevimli dostlarla yapıldı. Vatandaşlara bilgilendirici broşürler de dağıtıldı

Yalova Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği faaliyetlerine başladı. Yeni birimin kamuoyuna tanıtımı amacıyla bir program düzenlendi. Program kapsamında Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polislerinin tanıtımları sevimli dostlarla yapıldı. Vatandaşlara broşürlerin dağıtıldığı programda bir de birimin ‘Haydi’ uygulaması tanıtıldı.

Program kapsamında ilk olarak basın mensupları ile Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bir ziyarette bulunuldu. Veteriner İşleri Müdürü Erkut Ferşatoğlu burada yapılan çalışmalarla ilgili Yalova Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Müdürü Ekrem Yücel Demir, Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Amiri Âdem Yaşar ile basın mensuplarını bilgilendirdi.

Vatandaşlara broşür dağıtıldı

Yapılan ziyaretin ardından Yalova Kent Meydanı’nda ise stant kuruldu. Stantta vatandaşlara Yalova Belediyesi’nin de destekleriyle kedi maması dağıtıldı. Polislerin vatandaşlara broşür dağıttığı etkinlikte Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Amiri Âdem Yaşar birimleriyle ilgili bilgilendirmede bulundu. Yaşar, “İçişleri Bakanımızın talimatlarıyla birimimiz kuruldu. Yalova’da da Asayiş Şubesi Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet veriyoruz” dedi.

Haydi uygulaması ile anlık bildirim

Haydi uygulaması hakkında da bilgilendiren Yaşar, “Bu uygulama sayesinde anlık olarak hayvanlara yönelik suç ve şiddet olayları anlık olarak bildirilebilecek. Böylelikle hayvan haklarını koruma açısından da bir adım atmış oluyoruz. Haydi uygulamasında konu başlıklarından birini seçip ve bunu emniyete bildiriyoruz. Bu ihbar niteliğinde olan bildirim sonucu Emniyet Müdürlüğümüz bu konuda harekete geçip işlem yapacak. Trafikte hayvanlara çarpıp kaçma konusunda, hayvanlara eziyet etme, aç bırakma konusunda, yasaklı ırkların beslenmesi ve üretilmesi konusunda 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında işlem yapmaktayız. İşlemlerimiz de adli ve idari olarak ikiye ayrılmakta. Haydi Hayvan Durum İzleme Aracımızla olay yerine intikal etmekteyiz” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle