Çandır 2022 Yılını Değerlendirdi

29 Aralık 2022 08:07
Çandır 2022 Yılını Değerlendirdi

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır partinin yıl içerisinde Yalova’da gerçekleştirdiği çalışmamaları değerlendirdi.

Çandır Yalova Lisesi’nden, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kadar birçok konuda görüşlerini bir kez daha ortaya koydu.

Gelecek Partisi Yalova İl Teşkilatı 2022 yılı değerlendirme toplantısı Marina’da bir kafede Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Salih Aynural ve İzzettin Küçük’ün katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır yaptı. 2022 yılında Yalova açısından önemli olan birçok konuda adımlar attıklarını ve bunlardan bazılarının hayata geçmiş olduğunu görmekten de mutluluk duyduklarını ifade eden Kürşat Emre Çandır, “Yalova geçtiğimiz yıl birçok olayla anıldı. Biz de Gelecek Partisi Yalova İl Bakanlığı birçok etkinlik ve programla yaşadığımız şehre olan ödevimizi ve borcumuzu ödemeye çalıştık. Halk Ekmek ve Yalova Deniz Otobüsleri’nin kurulması ile ilgili 2 ayrı imza kampanyası gerçekleştirdik. Bunların dışında sokak hayvanlarına yönelik konser ve ağaç dikme etkinlikleri gerçekleştirdik. Yaşadığımız şehre bir katkı vermek ya da yaşadığımız şehri yönetenlerin ufuklarını açmak için bazı çalışmalara imza attık. Bunların bir kısmının değerlendirildiğini görmek bizleri mutlu etti. Mesela Yalova’dan Sabiha Gökçen’e bir ulaşım sorunu yaşanıyordu. Buna bir alternatif çözüm üretildi. Bursa Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı bir firma Yalova’ya uğrayarak buradaki vatandaşları da Sabiha Gökçen Havaalanına taşımaya başladı. Biz defalarca ifade ettik. Yalova’nın kendisine has bir ulaşım ağının olması lazımdır. YADO’da bu anlamda hayata geçirilmelidir. Bunlar dışında yine önümüzdeki süreçte takip ettiğimiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi konusu var. Henüz tabelayı göremedik. İnşallah önümüzdeki dönemde görürüz. Zira geçen seçimde iktidar partisinin değerli başbakanı Yalovalılara bir söz vermişti. O söz de Yalova’ya 400 yataklı bir şehir hastanesi kazandırılmasıydı. Şehir hastanesi Yalova Devlet Hastanesi olarak hizmet veriyor. Gönül ister ki çok daha kapsamlı bir akademik kadro ile faaliyetine devam etsin. Yaklaşık 1,5 sene önce Yalova Lisesi yıkıldı. 1 eğitim öğretim sezonu geçmesine rağmen Yalova Lisesi’nin yapılması ile ilgili bir ilerleme yaşayamadık.  Ama görünen o ki önümüzdeki eğitim ve öğretim yılına da Yalova Lisesi yetiştirilemeyecek. Biz gerek iktidarın ve gerekse iktidarın Yalova’da ki temsilcilerinin Millet Bahçesi’ne gösterdikleri özeni Yalova’nın markası olan Yalova Lisesi için de göstermelerini isterdik” dedi.

“Diğer partilere örnek olmalı”
Gelecek Partisi Yalova il Başkanı Kürşat Emre Çandır’ın ardından söz alan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Salih Aynural ise partisinin il başkanlığının ilde yaptığı çalışmalardan övgüyle bahsetti. Kürşat Emre Çandır ve ekibinin ortaya koyduğu çalışmalarını bir STK anlayışı güderek, ilin menfaatleri ön planda tutularak yaptığını belirten Aynural, “Gelecek Partisi Yalova İl Teşkilatımızın yaptığı çalışmaları görüyorsunuz. Başkanımız Kürşat Emre Çandır ve ekibi bu il için bir şanstır. Kendisi bir parti il başkanı gibi değil, tam tersi bir STK gibi Yalova’ya hizmet yolunda çalışmış. Bu faaliyetleri birçok yerde göremezsiniz. Ben bu anlamda Yalova adına sayın başkan ve ekibine teşekkür ediyorum. Yalova’ya duyarlılık göstermek, Yalova’nın sorunlarına çözüm bulmak için faaliyetler göstermek çok güzel bir şey. Gelecek Partisi Yalova il Başkanlığı’nın yaptığı bu faaliyetlerin diğer partilere ve illere de örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Güç zehirlenmesi yaşıyorlar”
Konuşmasında iktidara yönelik eleştirilerde de bulunan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Salih Aynural, “Mevcut iktidar belirli yıllar güzel işler yaptı. Ülkeyi ekonomik bakımdan refah seviyesini yükseltti. Ancak son yıllarda maalesef güç zehirlenmesi yaşıyorlar. Kötü bir yönetim de ortaya koyulmaya başlandı. Ülke bu nedenle her geçen gün kaosa doğru gidiyor” dedi.

“Yalova yaşanası bir şehir”
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzettin Küçük de toplantıda bir konuşma yaptı. Yalova’nın çok yaşanası bir kent olduğunu ifade eden Küçük, “Yalova Türkiye’nin en yaşanılası şehirlerinden birisi. Pek çok ilde kaymakamlık ve Valilik yaptım. Ama Yalova çok müstesna bir şehir. Trafiği güzel. Yüksek katlı yapılaşma yok. Doğası, tarihi, termal kaynakları, denizi ile çok güzel bir kent. Burada yaşamak gerçekten bir mutluluk. Ama bu mutluluğu yaşamamıza ve bu mutluluğu kaosa dönüştüren bir yönetimle karşı karşıyayız. Bir krizden öte bir yıkımla karşı karşıyayız. Enflasyon, yokluk, pahalılık ve işsizlik bu güzel ilin insanlarını olduğu gibi tüm ülkedeki insanlarımızın belini büküyor. Allahtan seçim yaklaştı. Bu iktidarı halkımız değiştirecek” şeklinde konuştu.

“Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı kriterlerini taşıyan tek isim”
6’lı masada Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi sürecinin sorulması üzerine bu konuda da görüşlerini ortaya koyan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzettin Küçük, “Biz bir işi verirken liyakat sahibimi ve dürüst mü diye bakarız. Sayın Ahmet Davutoğlu ülkede başbakanlık yapmış, tek lider. 2,5 yıldır başbakanlık yaptı. Onun Başbakanlığı döneminde enflasyon yüzde 6,8’di. Dolar kuru2,73’tü, Türkiye’deki büyüme oranları yüzde 7’diydi. Liyakatini ortaya koymuş bir lider var önümüzde. Yine sayın genel başkanımızın dürüstlüğü konusunda kimse çıkıp da bir cümle dahi etmedi, edemez de zaten. Dolayısıyla bizim gönlümüzdeki olduğu kadar objektif olarak bakıldığında da 2 kriter varsa bu kriterleri karşılayan tek lider Ahmet Davutoğlu’dur” dedi.

“Milletvekili adayları il kriterlerine göre belirlenecek”
Yalova’da milletvekili adaylarının 6 masa tarafından ortak mı belirleneceği, yoksa her partinin kendi adayı ile mi seçime gireceği sorusuna da cevap veren Küçük, “İllerde milletvekillerini belirlerken o ilin dinamiklerine bakacağız. Hangi ilde en çok milletvekilini hangi adaylarla alacaksak onlarla yola çıkacağız. Örneğin Yalova’da 3 parti aynı çatı altında ortak adayla girebilir. Bursa’da 2 parti aynı çatı altında girebilir. Ama bunların nasıl olacağı yönündeki çalışmalar sürüyor. Yani tek bir şablon değil illerin durumuna göre bir şablonla milletvekili adaylarını belirleyip seçime gideceğiz” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle