“Camiler Milletin Ve Ümmetin Güvenli Yuvasıdır”

“Camiler Milletin Ve Ümmetin Güvenli Yuvasıdır”

Camiler ve Din Görevlileri Haftası bu yıl, “Cami ve Hayat” teması ile kutlanıyor.

Hafta dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Diyanet-Sen Yalova il Başkanı Şuayip Akgün, “Camii Mahallelerimizin kalbi, şehirlerimizin ruhu, aziz milletimizin ve ümmet-i Muhammed’in güvenli yuvasıdır” dedi.

Diyanet-Sen Yalova il Başkanı Şuayip Akgün Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutladı. Hafta dolayısıyla bir de mesaj yayınlayan Akgün, “Her yıl olduğu gibi 1-7 Ekim tarihleri arası, Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yıl ki tema ‘Cami ve Hayat’ olarak belirlendi. Cami merkezli bir hayat, camiyle hayat arasında güçlü bağ kurmak demektir. Allah Resulü (S.A.S), bir hadis-i şeriflerinde kalbi mescitlere bağlı olan kimseleri Yüce Rabbimizin kıyamet günü arşın gölgesinde gölgelendireceğini müjdelemiştir” diye konuştu.
Akgün mesajını şu sözlerle sürdürdü, “Camii Mahallelerimizin kalbi, şehirlerimizin ruhu, aziz milletimizin ve ümmet-i Muhammed’in güvenli yuvasıdır. Camilerimiz, sadece ibadetlerimizin değil, aynı zamanda tarihimizin, edebiyatımızın, örf ve adetlerimizin, kültürümüzün iç içe geçtiği merkezlerdir.

Ezan ile başlayıp sala ile son bulan, başta bizleri yetiştiren Anne, Baba ve büyüklerimizden, hayatımıza rehberlik eden hocalarımızdan, camilerimizi imar eden, yaptıran, katkı sağlayan camilerimizin en değerli varlığı olan cemaatimizden ahirete irtihal edenlere rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum. Yüce Rabbim; Yurdumuzu camisiz, camilerimizi cemaatsiz, minarelerimizi ezansız bırakmasın”

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle